islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
18 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 18 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, Empty20%“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, Empty7%“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, Empty7%“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, Empty7%“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, Empty7%“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, Empty7%“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, Empty7%“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, Empty37%“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3007 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri tukuluki

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 “A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë,

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, Empty
MesazhTitulli: “A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë,   “A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, EmptyTue 30 Nov 2010 - 8:44

Turqia nuk do të ri e qetë, nëse Izraeli sulmon Libanin apo Gazën, ka thënë sot në Bejrut kryeministri i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan, bën të ditur AFP.

“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, t’i shkatërrojë shkollat dhe spitalet, e më pas të pres që ne të rrimë të qetë?”- ka theksuar Erdgona në konferencën e organizuar nga Unioni i bankave arabe.

“A mos mendon që t’i shfrytëzojë armët më moderne, municionin fosforik dhe bombat, ashtu që të mbys fëmijët në Gaza, e më pas të pres që ne të jemi të qetë? Ne nuk kemi për të qenë të qetë, dhe do ta përkrahim të drejtën me të gjitha mjetet të cilat i kemi në disponim”, është shprehur më tej ai.

Raportet ndërmjet Turqisë dhe Izraelit u prishën pasi Izraeli sulmoi Gazën në dhjetorë të vitit 2008, ndërsa u tensionuan edhe më shumë kur komandat izraelite vranë nëntë aktivistë turk në konvojin humanitar për në Gaza.

Erdogan ka thënë se shteti i tij nuk do t’i normalizojë raportet me Izraelin për aq sa Izraeli nuk kërkon falje për “sulmin e egër” të tij në flotën humanitare.
“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, 149168_165049866864201_119240831445105_285549_1740726_n

Allahu ju shperbleft per postimin.
“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
selami
Mysafirët e rregullt
Mysafirët e rregullt
selami

Numri i postimeve : 109
Data e regjistrimit : 19/08/2010
Nacionaliteti-Sheti : lyon franc

“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, Empty
MesazhTitulli: Re: “A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë,   “A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë, EmptyTue 30 Nov 2010 - 16:14

pirolla te koft o erdogan,je bo per msysh,je president tamam qysh duhet me u kon nji musliman,qashtu Admin freskona me ksi lajme se bash shpyrterisht po kemi nevoj,u shperblefsh nga Allahu..

Allahu ju shperbleft per postimin.
<br>
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
“A mos mendon (Izraeli) se mund të hyjë në Liban me avionët dhe tanket më moderne dhe të mbys gra e fëmijë,
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2010 :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: