islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
27 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 27 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës Empty20%Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës Empty7%Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës Empty7%Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës Empty7%Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës Empty7%Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës Empty7%Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës Empty7%Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës Empty37%Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3007 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri tukuluki

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Albi-ibro
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar
Albi-ibro

Numri i postimeve : 1471
Data e regjistrimit : 06/05/2010
Mosha : 46
Nacionaliteti-Sheti : Hamburg-Germany

Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës Empty
MesazhTitulli: Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës   Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës EmptyFri 31 Dec 2010 - 13:55

Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës
Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës Vija_lajmi
Kryeministri
në dorëheqje Hashim Thaçi tha se pas 9 janarit do të formohet shumë
shpejt Qeveria e re. Në një intervistë ekskluzive për Radio Blue Sky,
Thaçi tha se nuk parasheh probleme, duke mohuar se është lënduar procesi
zgjedhor me 12 dhjetor, siç ka deklaruar Presidenti në detyrë Jakup
Krasniqi.
...Kryeministri
në dorëheqje Hashim Thaçi tha se pas 9 janarit do të formohet shumë
shpejt Qeveria e re. Në një intervistë ekskluzive për Radio Blue Sky,
Thaçi tha se nuk parasheh probleme, duke mohuar se është lënduar procesi
zgjedhor me 12 dhjetor, siç ka deklaruar Presidenti në detyrë Jakup
Krasniqi. Thaçi përjashtoi opsionet për Qeveri teknike, duke thënë se
zgjidhjet e tilla i takojnë së kaluarës.

Kryeministri në dorëheqje, Hashim Thaçi, thotë se nuk do ta ketë problem
formimin e Qeverisë menjëherë pas 9 janarit. Fillimisht ai e vlerëson
procesin zgjedhor të standardeve demokratike dhe nuk pajtohet me
konstatimin e djeshëm të Presidentit në detyrë, Jakup Krasniqi, se
procesi ka qenë i lënduar.

“Në asnjë rrethanë nuk ka qenë i lënduar, përkundrazi, ka qenë një
proces i vlerësuar lartë ndërkombëtarisht. Mendoj se do të duhej
informuar edhe më mirë për të gjitha zhvillimet që kanë ndodhur dhe të
jepet vlerësimi që duhet të jepet. Është një vlerësim i lartë
ndërkombëtar që del jashtë inateve partiake apo ndërpartiake apo thjesht
frustrimeve personale të çdokujt”, ka thënë Thaçi.

Kryeministri Thaçi, partia e së cilit, sipas rezultateve preliminare
doli fituese e zgjedhjeve të 12 dhjetorit, thotë se do të formojë një
Qeveri kredibile, do të ketë një President të një uniteti politik dhe
qytetar, si dhe një kryekuvendar të mirë. Por, ai nuk pranon të flas për
formulën e koalicionit.

Në pyetjen tonë se a do të jetë edhe AAK në koalicion me PDK-në, Thaçi
tha: “Unë do të ndërtoj një koalicion të prioriteteve të qendrës së
djatht dhe jam në kontakt të vazhdueshëm me gjithë spektrin politik që i
takon së ardhmes e jo mentalitet të së kaluarës komuniste, qoftë të
njerëzve të mentaliteti të Titos apo Enver Hoxhës?

Kryeministri thotë se Qeveria do të ketë një madat katër vjeçar dhe në
asnjë mënyrë nuk do të ketë zgjedhje të parakohshme me një Qeveri
teknike, paraprakisht siç ka kërkuar LDK-ja.

“Është një mentalitet tipik komunist jugosllav. Njerëz që nuk janë
mësuar me pluralizëm politik dhe rend demokratik. Prandaj, është edhe
kërkesë antikushtetuese, antiligjore, zgjedhjet e ardhshme do të jenë në
vitin 2014”, theksoi Thaçi.

Kryeminstri thotë se nuk do ta ketë problem qeverisjen as në mandatin e
ardhshëm përkundër një opozite të fortë. Ai bënë këtë vlerësim për
opozitën ardhshme.

“Kemi një opozitë të lezetshme, por të pareformuar. Prandaj, kërkohet që
opozita të reformohet dhe të arrijë standardin e jetës së re
demokratike, si parakusht i vetëm që të jetë opozitë serioze”, ka shtuat
Thaçi.

Megjithkëtë, në intervistën ekskluzive për Radio Blue Sky, Kryeministri
në largim Hashim Thaçi thotë se do të bashkëpunojë me opozitën për
çështje të interesit shtetëror. Ai premton një qeverisje rrënjësisht të
reformuar dhe garanton realizimin e të gjitha premtimeve të bëra gjatë
fushatës parazgjedhore.

Allahu ju shperbleft per postimin.
_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Thaçi: Nuk bëjë koalicione me njerëz me mentalitet të Titos apo Enver Hoxhës
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2010 :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: