islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
22 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 22 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu Empty20%Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu Empty7%Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu Empty7%Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu Empty7%Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu Empty7%Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu Empty7%Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu Empty7%Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu Empty37%Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3007 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri tukuluki

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu

Shko poshtë 
AutoriMesazh
AFET BEADINI
Imam-Aktiv
Imam-Aktiv
AFET BEADINI

Numri i postimeve : 202
Data e regjistrimit : 15/04/2010
Mosha : 42
Nacionaliteti-Sheti : DOBERDOLL GOSTIVAR

Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu Empty
MesazhTitulli: Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu   Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu EmptyMon 18 Apr 2011 - 9:25

Në Mesxhidul Haram ka ndodhur një incident i pazakontë.
Në kohën e namazit të drekës, kur imami filloi me farzin e drekës, përnjëherë nga shpina e tij erdhi një njeri i cili mori mikrofonin dhe filloi të bërtas dhe të thotë se ai është Mehdiu i pritur (Mehdiu është njeriu i cili me lejen e Zotit do të dal para Ditës së Gjykimit dhe myslimanët do t’i dërgojë drejt fitores. Allahu i Madhërishëm do t’i dhuroj cilësitë e liderit të vërtetë, do ta udhëzoj dhe do ta bëj udhëheqës të myslimanëve).
Mirëpo policia ka reaguar me kohë dhe ka arrestuar personin që bëri incidentin në fjalë, njofton “saff”.
Fjala është për një egjiptian tridhjetëvjeçar. Pas arrestimit të “Mehdiut” besimtarët vazhduan me namazin e drekës.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Mekë: Një egjiptian paraqitet si Mehdiu
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2011 :: Lajme dhe Lajmërime-
Kërce tek: