islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
22 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 22 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri Empty20%Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri Empty7%Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri Empty7%Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri Empty7%Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri Empty7%Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri Empty7%Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri Empty7%Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri Empty37%Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3007 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri tukuluki

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri Empty
MesazhTitulli: Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri   Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri EmptyMon 28 Nov 2011 - 10:24

Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri Mbledhje_nigeri-264x198

Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikë dhe studiues të shumtë në Nigeri, në një konferencë ndërkombëtare të organizuar nga revista prestigjioze ndërkombëtare Fountain në bashkëpunim me një qendër dialogu në Abuja, kryeqytet i Nigerisë. Konferenca është zhvilluar nën kujdesin e Ministrisë së Arsimit të Nigerisë dhe me mbështetjen e gjashtë universiteteve nigeriane. Ministrja e Arsimit Prof. Ruqayyatu Ahmed Rufai ka hapur edhe konferencën, duke vënë theksin mbi rëndësinë e organizimit të këtij aktiviteti në vendin e saj.

Pjesë e kësaj konferencë kanë qenë edhe përfaqësues nga Shqipëria, të cilët ishin drejtori i Kulturës dhe Dialogut Ndërfetar në KMSH z. Genti Kruja, si dhe shefi i departamentit të Filozofisë në Fakultetin e Shkencave Sociale të Universitetit të Tiranës Prof. As. Dr. Gjergj Sinani.

Pjesëmarrës të shumtë nga Evropa, Afrika dhe Azia, për dy ditë radhazi kanë folur për rëndësinë e dialogut dhe bashkëjetesës në një rajon të konflikteve dhe përplasjeve. Krahas botës akademike, kanë marrë pjesë gjithashtu edhe përfaqësues të pushtetit qendror dhe lokal, ambasadorë të vendeve të ndryshme, si dhe klerikë myslimanë dhe kristianë, të cilët të gjithë së bashku kanë dhënë mesazhe paqeje dhe bashkëpunimi.

(KMSH)

Allahu ju shperbleft per postimin.
Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
 
Bashkëjetesa dhe dialogu ka mbledhur akademikët në Nigeri
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2011 :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: