islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Shendeti...
kadrit - Kërko EmptyThu 17 Jun 2021 - 19:40 nga Admin

» Tregim islam: "Buri dhe Bajgat e miligonave"
kadrit - Kërko EmptyThu 17 Jun 2021 - 19:38 nga Admin

» Allahu na bekoft martesat tona
kadrit - Kërko EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
kadrit - Kërko EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
kadrit - Kërko EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
kadrit - Kërko EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
kadrit - Kërko EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
kadrit - Kërko EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
kadrit - Kërko EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
kadrit - Kërko EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
kadrit - Kërko EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
kadrit - Kërko EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
kadrit - Kërko EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
kadrit - Kërko EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
kadrit - Kërko EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
kadrit - Kërko EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
kadrit - Kërko EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
kadrit - Kërko EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
kadrit - Kërko EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
kadrit - Kërko EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
kadrit - Kërko EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
kadrit - Kërko EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
kadrit - Kërko EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
kadrit - Kërko EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
kadrit - Kërko EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
kadrit - Kërko EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
kadrit - Kërko EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
kadrit - Kërko EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
kadrit - Kërko EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
kadrit - Kërko EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
kadrit - Kërko EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
kadrit - Kërko EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
kadrit - Kërko EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
kadrit - Kërko EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
kadrit - Kërko EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
kadrit - Kërko EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
kadrit - Kërko EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
kadrit - Kërko EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
kadrit - Kërko EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
kadrit - Kërko EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
4 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 4 vizitorë :: 3 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
kadrit - Kërko Empty96%kadrit - Kërko Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
kadrit - Kërko Empty0%kadrit - Kërko Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
kadrit - Kërko Empty0%kadrit - Kërko Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
kadrit - Kërko Empty0%kadrit - Kërko Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
kadrit - Kërko Empty1%kadrit - Kërko Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
kadrit - Kërko Empty2%kadrit - Kërko Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3019 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri kize

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24258 artikuj v 13412 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Search found 28 matches for kadrit

   Temat  Search in  Përgjigjet  Autori  Shikime  Mesazhi i fundit 
Asnjë mesazh i ridefault

  Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri


Video Ligjerata të Ramazanit0Admin775Wed 20 May 2020 - 6:49
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI


Duat e Ramazanit1Admin1388Tue 14 Jul 2015 - 4:42
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Foto hadith] Hadith i natës së Kadrit


Hadithet e Ramazanit0Admin1906Mon 13 Jul 2015 - 2:19
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Foto Dua] Duaja e natës së kadrit


Duat e Ramazanit0Admin1077Mon 13 Jul 2015 - 2:18
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Tema te Ramazanit] 10 caktime që ndodhin në natën e Kadrit


Temat e Rmazanit0Admin1064Sun 12 Jul 2015 - 20:39
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Temat e Ramazanit] Në Natën e Kadrit shumica e harrojnë këtë ibadet


Temat e Rmazanit0Admin1035Sun 12 Jul 2015 - 20:37
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Temë e Ramazanit] Nata e Kadrit, një natë jetësore!


Temat e Rmazanit0Admin876Sun 12 Jul 2015 - 20:34
Admin Shiko mesazhin e fundit
Forumi është kycur. Postimi dhe modifikimi i mesazheve nuk lejohetdefault

 Shume i mire[ Sondazh ] [Sondazhi u mbyll] Cilen dite eshte nata e kadrit?


Sondazhe Islame1Admin1194Sun 27 Jul 2014 - 4:10
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Temat e Ramazanit] Nata më e begatë – Nata e Kadrit


Temat e Rmazanit0Admin1067Wed 23 Jul 2014 - 18:31
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  nata e kadrit


Pyete Hoxhen1selamun alejkum1022Fri 18 Jul 2014 - 18:19
Mr.Uzeir-Ibrahimi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Urime nata madhështore e Kadrit


Urimet e Ramazanit0Admin1263Sat 3 Aug 2013 - 19:46
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Në natën e e Lejletul-Kadrit çdo gjë dallohet dhe vendoset në vendin e vet


Temat e Rmazanit0Admin1067Sat 3 Aug 2013 - 19:37
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Nata e Kadrit, Rilindje e Muslimanit - es


Video Ligjerata të Ramazanit0Admin1764Sat 3 Aug 2013 - 19:32
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Nata e Kadrit


Temat e Rmazanit0Admin1079Sat 3 Aug 2013 - 19:30
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Ramazani dhe Nata e Kadrit


Tema Islame0Mr.Uzeir-Ibrahimi963Fri 2 Aug 2013 - 14:48
Mr.Uzeir-Ibrahimi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Nata E Madhe E Kadrit


Temat e Rmazanit0Admin1025Mon 13 Aug 2012 - 21:56
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Vlera e nates se Kadrit nen hijen e Kuranit dhe Haditehve


Tema Islame0Mr.Uzeir-Ibrahimi1275Mon 13 Aug 2012 - 0:54
Mr.Uzeir-Ibrahimi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Ibadeti që bëhet në natë e Kadrit..


Dua të ndryshme Islame0Mr.Uzeir-Ibrahimi3587Fri 26 Aug 2011 - 18:07
Mr.Uzeir-Ibrahimi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Dr.Zekerija Bajrami-Nata e Kadrit dhe vlera e saj


Video Ligjerata nga youtue4Admin2475Thu 25 Aug 2011 - 23:54
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Jakup Asipi (rahimehullah) - Nata e Kadrit


Video Ligjerata nga youtue0Admin1354Thu 25 Aug 2011 - 19:27
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Nata e Kadrit


Ramazani0Admin1456Thu 25 Aug 2011 - 19:12
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Nata e Kadrit.


Ramazani0muslimanja3842Mon 8 Aug 2011 - 22:49
muslimanja Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Nata e Kadrit, garancë e paqes së përhershme dhe stabilitetit


Ramazani2Admin1172Mon 6 Sep 2010 - 20:15
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Paralajmet per ndodhjen e Natës së Kadrit, si dhe vlera dhe rëndsija e saj


Ramazani0Vizitor2091Sat 28 Aug 2010 - 18:01
Vizitor Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Që nga sot ... planifiko për Natën e Kadrit.


Ramazani0REJHANA-ENSAR2102Sun 15 Aug 2010 - 9:57
REJHANA-ENSAR Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Bereqetet e Natës së Kadrit


Ramazani0REJHANA-ENSAR1308Sat 14 Aug 2010 - 14:00
REJHANA-ENSAR Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  4 rekate namaz per naten e kadrit


Ramazani0REJHANA-ENSAR9999Fri 13 Aug 2010 - 16:53
REJHANA-ENSAR Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Si ta kërkojmë natën e Kadrit?


Ramazani0REJHANA-ENSAR1363Fri 13 Aug 2010 - 16:52
REJHANA-ENSAR Shiko mesazhin e fundit
Mbrapsht në krye
Faqja 1 e 1
Kërce tek: