islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
[Artikull] Çfarë është Shën Valentini sipas Islamit? EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
[Artikull] Çfarë është Shën Valentini sipas Islamit? EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
[Artikull] Çfarë është Shën Valentini sipas Islamit? EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Artikull] Çfarë është Shën Valentini sipas Islamit? EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Artikull] Çfarë është Shën Valentini sipas Islamit? EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Artikull] Çfarë është Shën Valentini sipas Islamit? EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Artikull] Çfarë është Shën Valentini sipas Islamit? EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Artikull] Çfarë është Shën Valentini sipas Islamit? EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Artikull] Çfarë është Shën Valentini sipas Islamit? EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Artikull] Çfarë është Shën Valentini sipas Islamit? EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Artikull] Çfarë është Shën Valentini sipas Islamit? EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Artikull] Çfarë është Shën Valentini sipas Islamit? EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Artikull] Çfarë është Shën Valentini sipas Islamit? EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Artikull] Çfarë është Shën Valentini sipas Islamit? EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Artikull] Çfarë është Shën Valentini sipas Islamit? EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Artikull] Çfarë është Shën Valentini sipas Islamit? EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Artikull] Çfarë është Shën Valentini sipas Islamit? EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Artikull] Çfarë është Shën Valentini sipas Islamit? EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Artikull] Çfarë është Shën Valentini sipas Islamit? EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Artikull] Çfarë është Shën Valentini sipas Islamit? EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Artikull] Çfarë është Shën Valentini sipas Islamit? EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Artikull] Çfarë është Shën Valentini sipas Islamit? EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Artikull] Çfarë është Shën Valentini sipas Islamit? EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Artikull] Çfarë është Shën Valentini sipas Islamit? EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Artikull] Çfarë është Shën Valentini sipas Islamit? EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Artikull] Çfarë është Shën Valentini sipas Islamit? EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Artikull] Çfarë është Shën Valentini sipas Islamit? EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Artikull] Çfarë është Shën Valentini sipas Islamit? EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Artikull] Çfarë është Shën Valentini sipas Islamit? EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Artikull] Çfarë është Shën Valentini sipas Islamit? EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Artikull] Çfarë është Shën Valentini sipas Islamit? EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Artikull] Çfarë është Shën Valentini sipas Islamit? EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Artikull] Çfarë është Shën Valentini sipas Islamit? EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Artikull] Çfarë është Shën Valentini sipas Islamit? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Artikull] Çfarë është Shën Valentini sipas Islamit? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Artikull] Çfarë është Shën Valentini sipas Islamit? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Artikull] Çfarë është Shën Valentini sipas Islamit? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Artikull] Çfarë është Shën Valentini sipas Islamit? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Artikull] Çfarë është Shën Valentini sipas Islamit? EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Artikull] Çfarë është Shën Valentini sipas Islamit? EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
6 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 6 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
[Artikull] Çfarë është Shën Valentini sipas Islamit? Empty96%[Artikull] Çfarë është Shën Valentini sipas Islamit? Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
[Artikull] Çfarë është Shën Valentini sipas Islamit? Empty0%[Artikull] Çfarë është Shën Valentini sipas Islamit? Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
[Artikull] Çfarë është Shën Valentini sipas Islamit? Empty0%[Artikull] Çfarë është Shën Valentini sipas Islamit? Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
[Artikull] Çfarë është Shën Valentini sipas Islamit? Empty0%[Artikull] Çfarë është Shën Valentini sipas Islamit? Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
[Artikull] Çfarë është Shën Valentini sipas Islamit? Empty1%[Artikull] Çfarë është Shën Valentini sipas Islamit? Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
[Artikull] Çfarë është Shën Valentini sipas Islamit? Empty2%[Artikull] Çfarë është Shën Valentini sipas Islamit? Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3019 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri kize

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Artikull] Çfarë është Shën Valentini sipas Islamit?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 39
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Artikull] Çfarë është Shën Valentini sipas Islamit? Empty
12022014
Mesazh[Artikull] Çfarë është Shën Valentini sipas Islamit?

[Artikull] Çfarë është Shën Valentini sipas Islamit? 67024_412429692171692_1161296311_n-138x92Të gjithë e kujtojmë 14 shkurtin dhe festimet që bëhet për këtë ngjarje. Veçanërisht në atmosferën e kësaj feste përfshihen të rinjtë e shkollave të mesme dhe studentët, të cilët ecin rrugëve me letra dashurie, arusha pelushi dhe këmisha të kuqe. Në mjediset e punës, koleget femra posaçërisht, mblidhen përreth dhe fillojnë të ndajnë historitë e tyre në lidhje me dhuratat që morën nga të dashurit e tyre dhe darkën surprizë që ai kishte përgatitur për të në këtë natë.

Ajo që është interesante lidhet me faktin se rrëfimi i këtyre momente të dashurisë bën që disa nga vajzat të vlojnë nga xhelozia, kur konstatojnë se shoqja e tyre mori një dhuratë më të mirë se ajo.

Shën Valentini është një ditë shumë e famshme por në të vërtetë askush, madje as akademikët nuk kanë arritur të arsyetojnë se përse emri i një të krishteri që u vra për besimin e tij, është i lidhur me një ditë që feston lidhjen e dashurisë mes dy njerëzve.

Pse njerëzit e festojnë këtë ditë dhe cila është pikëpamja e Islamit mbi festën e dashurisë? A janë muslimanët kundër dashurisë? A ka Islami si qëllim t’ju dëshpërojnë dhe t’ju privojë nga gëzimi i jetës?

“Pse jeni ju muslimanë gjithmonë të zemëruar dhe serioze? Seriozisht, a ka ndonjë gjë që ju djema dashuroni?”- Komente të ngjashme dhe shumë më tepër fjalë fyese e akuza u janë hedhur zakonisht muslimanëve dhe disa studiues luftojnë për t’u dhënë shpjegim këtyre akuzave. Prandaj, ky artikull rreket të japë përgjigjen se pse muslimanët e shohin ndryshe Shën Valentinin.

Së pari, duhet të theksojmë se nuk ka besim fetar që e promovon dashurinë më shumë sesa Islami. Islami nuk është vetëm një fe që pranon vetëm dashurinë, por ajo e bën dashurinë një nga komponentët kryesore të besimit të saj.

Në fakt, në qoftë se ju vendosni dashurinë jashtë Islamit, ju do të vini re se do të anulohej Islami dhe do të shkatërroheshin themelet e tij.

Besimi ynë në Zot nuk bazohet në bindje me forcë, siç përpiqen të predikojnë shumë armiq të Islamit, por ajo së pari është e ndërtuar mbi dashurinë ndaj Allahut, shpresën në Xhenet dhe frikën nga Xhehenemi. Besimi islam në të gjithë profetët dhe të dërguarit bazohet te koncepti i dashurisë. Një musliman që urren ndonjë prej profetëve, apo të dërguarve komprometon thelbësisht besimin e tij.

Besimi ynë në profetin Muhamed (a.s.) nuk është i bazuar në bindjen me forcë, por i ndërtuar mbi dashurinë e profetit para çdo gjëje që e shpie një musliman për të ndjekur praktikën e pakrahasueshme të këtij njeriu të madh.

Dashuria e prindërve tanë është një nga portat e Parajsës. Dashuria e muslimanëve tanë të çfarëdo race, gjuhe ose kulture të tyre është një prej përbërësve kryesorë të vëllazërisë muslimane.

Një nga mirësitë e shumta që Allahu u ka dhuruar njerëzve është martesa, të cilën e ka përshkruar si një lidhje të ndërtuar në mëshirë dhe dashuri.

Referuar këtij fakti kuptojmë se Islami është një fe e dashurisë, që e bekon martesën.

A i privon Islami emocionet tona? Disa njerëz, jomuslimanë dhe muslimanë, mendojnë në mënyrë të gabuar, se Islami i privon emocionet tona. Ata mendojnë se kjo fe e ndalon një njeri që të shprehë ndjenjat. Sigurisht, kjo nuk është e vërtetë! Islami nuk e privon një person nga të treguarit e dashurisë së tij ndaj partnerit, fëmijës, ose të tjerëve. Përkundrazi, ai e inkurajon njeriun për ta bërë këtë dhe tregon se të treguarit e dashurisë është një burim shpërblimi. Profeti Muhamed a.s. inkurajoi ndjekësit e tij për ta treguar dashurinë e tyre për njëri-tjetrin. Ai thotë,"Nëse e doni njërin prej vëllezërve tuaj, atëherë bëjani të ditur këtë"! (Tirmidhi, Sahih Tirmidhi, etj).

Hadithi është vetëshpjegues dhe fjalët e profetit janë të qarta, e nëse ju doni dikush tregoni atyre "Unë ju dua ju". Profeti, tha: Mu'aaz, "O Mu'aaz Betohem në Allahun se unë të dua ..." (Targheeb dhe Terhib).

Për më tepër, profeti na porosit që t’u bëjmë dhurata atyre që duam. Ai thotë, "Bëni dhurata për njëri-tjetrin kështu që ju mund të doni njëri-tjetrin" (Adab Al Mufrad Al, Sahih Al Xhami).

Profeti tregoi dashurinë e tij me gratë e tij në fjalët dhe veprimet e tij.

Kur Abdullah Ibn Amroo Ibn el Aas e pyeti: "Cili është më i dashur për ju nga njerëzit?"- Ai u përgjigj: "Aisha" (Sahih El Xhami).

Në fakt, profeti informon dhe inkurajon muslimanët për të treguar dashuri dhe kujdes ndaj partnerëve të tyre, ku ai thotë: "... ju do të shpërbleheni edhe për heqjen e një kafshatë të ushqimit dhe vendosjes së saj (nga dashuria dhe kujdesi) në gojën e gruas sate".

Kështu, Islami nuk privon emocione, por ai inkurajon njeriun për t’i shfaqur emocionet, dashurinë dhe për ta transmetuar atë përmes kanaleve të duhura, vëllazërisë, martesës dhe veprave të mira.

Pra, pse muslimanët nuk e festojnë ditën e Shën Valentinit dhe pse nuk kanë vendosur një ditë të dashurisë në Islam?

Islami udhëzon ta tregoni dashurinë për bashkëshorten në vazhdimësi dhe jo vetëm në një ditë. Ai e inkurajon njeriun të tregojë dashurinë e tij sa herë që e ndjen atë, kur të dojë, kur të doni dhe kudo që ju mund të zgjidhni. Ai nuk lejon të tjerët të vendosin për ju, kur apo se si ju mund të tregoni dashurinë tuaj. Në fakt, Islami inkurajon për të treguar dashurinë tuaj për bashkëshortin ose bashkëshorten përmes buzëqeshjes së bukur, fjalës dhe trajtimit të mirë.

Më e rëndësishmja, sipas mendimit tim, nuk është nocioni i dashurisë që duhet të festohet, sepse dashuria është një ndjenjë që mund të jetë pozitive dhe mund të jetë negative. Ajo mund të jetë e shëndetshme dhe mund të jenë e dëmshme. Është personi që me të cilin ju e ndani këtë dashuri, që ka rëndësi.

Kur ju nuk keni caktuar një ditë për këtë dhe ende vazhdimisht e tregoni dashurinë tuaj për bashkëshortin tuaj, ju jeni duke e thënë në mënyrë indirekte: "Unë nuk ju dua juve për hir të dashurisë, në vend të: Unë dua idenë e dashurisë për hir tënd!".

Një ditë e dashurisë do ta bëjë atë të përgjithshme dhe do ta bëjë atë publike dhe në qoftë se unë me të vërtetë kam nevojë për dikë që të më kujtojë se unë e dua, atëherë dashuria ime për ju është e mangët, sipas mendimit tim.

Islami e personalizon praktikën tuaj dhe e mban atë të fshehtë për ju. Nuk ka nevojë ta dijë gjithë bota dashurinë që keni për bashkëshorten tuaj. Nuk është e nevojshme që ta bëni atë një veprim tipik dhe të tjerët ta kopjojnë. Ajo është unike për ju. Qasja më e mirë për të treguar dashurinë është për ta bërë atë spontane. Është mirë ta shprehni dashurinë kur ju e ndjeni dhe në këtë mënyrë e bëni atë të ndryshme nga gjithë të tjerët. Dashuria është e bukur për ta treguar, kur ajo shkëlqen brenda teje dhe jo për ta treguar atë, sepse të gjithë të tjerët e bëjnë!

Dhuratë në çdo rast dhe pa rast

Për të kujtuar dikë në një kohë kur të gjithë të tjerët e bëjnë është vetë-kontradiktore, ajo e bën njeriun kopjues një vend të udhëheqësit. Dashuria e vërtetë është për ta kujtuar atë, kur të gjithë e harrojnë dhe ta befasojmë bashkëshorten atëherë, kur ajo nuk e pret. Si është kjo një befasi, kur unë zgjedh ta befasoj bashkëshorten time në ditën që të gjithë planifikojnë të bëjnë kështu? Kështu që mos e lër dhuratën të bëhet në mënyrë rutinore praktikë, bëje atë në mënyrë të papritur për të rritur dashurinë dhe pasionin, sa herë që është e nevojshme. Nuk duhet të jenë trëndafila, por mund të jetë një unazë.

Gjëja kryesore është për të treguar është dashuria.

Qasja islame për dashurinë është qasja më e mirë, sepse e bën njeriun të jetojë i rrethuar nga paqja e dashuria çdo ditë dhe jo vetëm një ditë të vitit. Prandaj, nëse e doni dikë udhëzoje në rrugën e drejtë: rrugën e Islamit!

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Artikull] Çfarë është Shën Valentini sipas Islamit? 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

[Artikull] Çfarë është Shën Valentini sipas Islamit? :: Komentet

No Comment.
 

[Artikull] Çfarë është Shën Valentini sipas Islamit?

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Artikuj-
Kërce tek: