islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
[Artikull] Erdogani nuk është profet EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
[Artikull] Erdogani nuk është profet EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
[Artikull] Erdogani nuk është profet EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Artikull] Erdogani nuk është profet EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Artikull] Erdogani nuk është profet EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Artikull] Erdogani nuk është profet EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Artikull] Erdogani nuk është profet EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Artikull] Erdogani nuk është profet EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Artikull] Erdogani nuk është profet EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Artikull] Erdogani nuk është profet EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Artikull] Erdogani nuk është profet EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Artikull] Erdogani nuk është profet EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Artikull] Erdogani nuk është profet EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Artikull] Erdogani nuk është profet EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Artikull] Erdogani nuk është profet EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Artikull] Erdogani nuk është profet EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Artikull] Erdogani nuk është profet EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Artikull] Erdogani nuk është profet EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Artikull] Erdogani nuk është profet EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Artikull] Erdogani nuk është profet EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Artikull] Erdogani nuk është profet EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Artikull] Erdogani nuk është profet EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Artikull] Erdogani nuk është profet EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Artikull] Erdogani nuk është profet EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Artikull] Erdogani nuk është profet EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Artikull] Erdogani nuk është profet EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Artikull] Erdogani nuk është profet EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Artikull] Erdogani nuk është profet EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Artikull] Erdogani nuk është profet EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Artikull] Erdogani nuk është profet EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Artikull] Erdogani nuk është profet EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Artikull] Erdogani nuk është profet EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Artikull] Erdogani nuk është profet EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Artikull] Erdogani nuk është profet EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Artikull] Erdogani nuk është profet EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Artikull] Erdogani nuk është profet EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Artikull] Erdogani nuk është profet EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Artikull] Erdogani nuk është profet EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Artikull] Erdogani nuk është profet EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Artikull] Erdogani nuk është profet EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
11 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 11 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
[Artikull] Erdogani nuk është profet Empty96%[Artikull] Erdogani nuk është profet Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
[Artikull] Erdogani nuk është profet Empty0%[Artikull] Erdogani nuk është profet Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
[Artikull] Erdogani nuk është profet Empty0%[Artikull] Erdogani nuk është profet Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
[Artikull] Erdogani nuk është profet Empty0%[Artikull] Erdogani nuk është profet Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
[Artikull] Erdogani nuk është profet Empty1%[Artikull] Erdogani nuk është profet Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
[Artikull] Erdogani nuk është profet Empty2%[Artikull] Erdogani nuk është profet Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3019 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri kize

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Artikull] Erdogani nuk është profet

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 39
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Artikull] Erdogani nuk është profet Empty
05042014
Mesazh[Artikull] Erdogani nuk është profet

[Artikull] Erdogani nuk është profet (u59u)erdogan%20emine
Erdogani nuk është profet i pagabueshëm, por është një lider me të cilin duhet të krenohet çdo mysliman, lider i cili po bën gjithçka mundet, ndërkohë që ne nuk po bëjmë as çerekun e asaj që mundemi.  Më lënë pa fjalë disa fetarë dhe disa prej të cilëve pritet e mira, kur e sulmojnë Erdoganin me pretekstin se është laik! Unë u them: Së pari, duhet të bëjmë dallimin mes asaj që e ka për detyrë ta bëjë dhe asaj që e ka të mundur ta bëjë. Së dyti, Erdogani trashëgoi një vend të gozhduar nga shekullarizmi, i cili e kishte shndërruar Turqinë në një vend ku mosbesimi, për 70 vite, ishte i detyrueshëm. Ky është aktualiteti në të cilin Erdogani e mori pushtetin. Së treti, para dhjetë viteve, asnjë islamik i Turqisë nuk mund ta deklaronte identitetin e tij fetar, përndryshe e priste burgu. Kështu, Erdogani u detyrua të vetëshpallet si laik. Zoti do i kërkojë llogari sipas nijetit që ka pasur. Realisht, ai i ka shërbyer fesë së tij dhe Turqinë e nxori nga mosbesimi i detyrueshëm në mosbesim alternativ, ai u garantoi lirinë e nevojshme si besimtarëve ashtu dhe jobesimtarëve. Sot, pasi ka përshkuar një distancë të konsiderueshme, në të cilën ka fituar stabilitetin e nevojshëm, Erdogani deklaron se është nxënës i Nexhmedin Erbakanit, gjë të cilën e dinë të gjithë. Erdogan sot krenohet me faktin se do të ndërtojë xhami dhe mejtepe për mësimin e Kuranit, ashtu siç ka ndërtuar fabrika, qendra studimi dhe infrastrukturën e vendit. Erdogan i është qasur aktualitetit me shumë finesë dhe zgjuarsi, i ka shërbyer fesë dhe popullit të tij. Kur e sheh duke u lutur në namaz, të krijon përshtypjen se nuk është kryeministër, edhe pse është i zhytur në angazhime të cilat mund t’ia largojnë mendjen nga përhumbja dhe meditimi në namaz. Ndërkohë që ka fetarë të cilët nuk bëjnë asgjë dhe kur vjen puna në namaz, është totalisht i shkujdesur. Për këtë e deshi populli i tij Erdoganin, pa të cilin nuk e sheh dot udhëheqjen e vendit. Unë dua ti siguroj fetarët se Erdogani është fetar, i pasionuar pas islamit dhe është i shqetësuar për gjendjen e myslimanëve. Shumë marrëveshje të trashëguara nga qeveritë e mëparshme me Evropën dhe Izraelin, e kanë rënduar aktivitetin dhe vështirësuar misionin, megjithatë ai u është qasur me urtësi. Nuk i është nënshtruar totalisht atyre dhe argumenti për këtë, është ndërprerja e marrëdhënieve me Izraelin, derisa të heqë bllokadën ndaj Rripit të Gazës. Kjo, ndërkohë që liderët myslimanë të vendeve arabe, po e mbështesin Izraelin në bllokadën ndaj popullatës së Gazës. Të gjitha sa i them, i them falë kontakteve të mia që kam me lidershipin turk, jo thjesht emocione dhe pasione; i them falë asaj që shihet me sy në projektet madhore të realizuara në Turqi, të cilat e kanë radhitur këtë vend tek shtetet industriale; i them falë kontributit të dhënë në favor të Palestinës, myslimanëve në Kinë, Burma dhe Egjipt; i them bazuar në fjalët që i kam dëgjuar direkt nga goja e tij gjatë një feste, ku u shpreh:”Ne krenohemi se jemi nxënësit e Nexhmedin Erbakanit, i cili donte ti shërbejë Turqisë dhe të mbrojë myslimanët.” Prandaj dhe Erdogan është në krye të projektit të umetit. Disa prej nesh kanë dështuar të kryesojnë projektin e një fshati, madje edhe të familjes së vet. Rruga para Erdoganit vazhdon të jetë e gjatë, por ai e di që Zoti e ka urdhëruar të përveshë krahët para sfidave. Brezi pas Erdoganit do të jetë brezi që do të plotësojë distancën e mbetur, në dashtë Zoti. Unë distancohem nga të gjithë ata fetarë që mbajnë anën e Izraelit dhe laikëve në sulmin kundër Erdoganit. Islami na mëson të jemi të drejtë edhe me kundërshtarin. Ajo që më habit më shumë, është fakti se disa radhiten në anën e Sisit gjakderdhës, për inat të Vëllezërve Myslimanë, radhiten në anën e shekullaristëve turq për inat të Erdoganit. Nuk mund të them më shumë sesa pasazhi i Kuranit, ku Zoti thotë:”Me të vërtetë nuk verbërohen sytë, por verbërohen zemrat në kraharor.” Së fundmi, Erdogani nuk është profet i pagabueshëm, por është një lider me të cilin duhet të krenohet çdo mysliman, lider i cili po bën gjithçka mundet, ndërkohë që ne nuk po bëjmë as çerekun e asaj që mundemi.Nga: Muhamed bin Nasir Hazmi /AO/:
 

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Artikull] Erdogani nuk është profet 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

[Artikull] Erdogani nuk është profet :: Komentet

No Comment.
 

[Artikull] Erdogani nuk është profet

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Artikuj-
Kërce tek: