islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
[Artikull] Çdo besimtarë në një mënyrë është sikur Jusufi a.s EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
[Artikull] Çdo besimtarë në një mënyrë është sikur Jusufi a.s EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
[Artikull] Çdo besimtarë në një mënyrë është sikur Jusufi a.s EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Artikull] Çdo besimtarë në një mënyrë është sikur Jusufi a.s EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Artikull] Çdo besimtarë në një mënyrë është sikur Jusufi a.s EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Artikull] Çdo besimtarë në një mënyrë është sikur Jusufi a.s EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Artikull] Çdo besimtarë në një mënyrë është sikur Jusufi a.s EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Artikull] Çdo besimtarë në një mënyrë është sikur Jusufi a.s EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Artikull] Çdo besimtarë në një mënyrë është sikur Jusufi a.s EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Artikull] Çdo besimtarë në një mënyrë është sikur Jusufi a.s EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Artikull] Çdo besimtarë në një mënyrë është sikur Jusufi a.s EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Artikull] Çdo besimtarë në një mënyrë është sikur Jusufi a.s EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Artikull] Çdo besimtarë në një mënyrë është sikur Jusufi a.s EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Artikull] Çdo besimtarë në një mënyrë është sikur Jusufi a.s EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Artikull] Çdo besimtarë në një mënyrë është sikur Jusufi a.s EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Artikull] Çdo besimtarë në një mënyrë është sikur Jusufi a.s EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Artikull] Çdo besimtarë në një mënyrë është sikur Jusufi a.s EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Artikull] Çdo besimtarë në një mënyrë është sikur Jusufi a.s EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Artikull] Çdo besimtarë në një mënyrë është sikur Jusufi a.s EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Artikull] Çdo besimtarë në një mënyrë është sikur Jusufi a.s EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Artikull] Çdo besimtarë në një mënyrë është sikur Jusufi a.s EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Artikull] Çdo besimtarë në një mënyrë është sikur Jusufi a.s EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Artikull] Çdo besimtarë në një mënyrë është sikur Jusufi a.s EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Artikull] Çdo besimtarë në një mënyrë është sikur Jusufi a.s EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Artikull] Çdo besimtarë në një mënyrë është sikur Jusufi a.s EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Artikull] Çdo besimtarë në një mënyrë është sikur Jusufi a.s EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Artikull] Çdo besimtarë në një mënyrë është sikur Jusufi a.s EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Artikull] Çdo besimtarë në një mënyrë është sikur Jusufi a.s EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Artikull] Çdo besimtarë në një mënyrë është sikur Jusufi a.s EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Artikull] Çdo besimtarë në një mënyrë është sikur Jusufi a.s EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Artikull] Çdo besimtarë në një mënyrë është sikur Jusufi a.s EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Artikull] Çdo besimtarë në një mënyrë është sikur Jusufi a.s EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Artikull] Çdo besimtarë në një mënyrë është sikur Jusufi a.s EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Artikull] Çdo besimtarë në një mënyrë është sikur Jusufi a.s EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Artikull] Çdo besimtarë në një mënyrë është sikur Jusufi a.s EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Artikull] Çdo besimtarë në një mënyrë është sikur Jusufi a.s EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Artikull] Çdo besimtarë në një mënyrë është sikur Jusufi a.s EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Artikull] Çdo besimtarë në një mënyrë është sikur Jusufi a.s EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Artikull] Çdo besimtarë në një mënyrë është sikur Jusufi a.s EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Artikull] Çdo besimtarë në një mënyrë është sikur Jusufi a.s EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
5 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 5 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
[Artikull] Çdo besimtarë në një mënyrë është sikur Jusufi a.s Empty96%[Artikull] Çdo besimtarë në një mënyrë është sikur Jusufi a.s Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
[Artikull] Çdo besimtarë në një mënyrë është sikur Jusufi a.s Empty0%[Artikull] Çdo besimtarë në një mënyrë është sikur Jusufi a.s Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
[Artikull] Çdo besimtarë në një mënyrë është sikur Jusufi a.s Empty0%[Artikull] Çdo besimtarë në një mënyrë është sikur Jusufi a.s Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
[Artikull] Çdo besimtarë në një mënyrë është sikur Jusufi a.s Empty0%[Artikull] Çdo besimtarë në një mënyrë është sikur Jusufi a.s Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
[Artikull] Çdo besimtarë në një mënyrë është sikur Jusufi a.s Empty1%[Artikull] Çdo besimtarë në një mënyrë është sikur Jusufi a.s Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
[Artikull] Çdo besimtarë në një mënyrë është sikur Jusufi a.s Empty2%[Artikull] Çdo besimtarë në një mënyrë është sikur Jusufi a.s Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3019 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri kize

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Artikull] Çdo besimtarë në një mënyrë është sikur Jusufi a.s

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 39
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Artikull] Çdo besimtarë në një mënyrë është sikur Jusufi a.s Empty
11082014
Mesazh[Artikull] Çdo besimtarë në një mënyrë është sikur Jusufi a.s

[Artikull] Çdo besimtarë në një mënyrë është sikur Jusufi a.s Hzyusuf 1. Edhe besimtari ka vëllezër, pra njerëz rreth vetes të cilët e kanë zili dhe e xhelozojnë, nuk ia duanë të mirën dhe i bëjnë intriga. Kjo është kështu, dhe çdo besimtarë i cili në jetën e tij  nuk ka ndonjë që e shqetëson, është në pyetje imani i tij.
2. Edhe besimtari përjeton qëndrimin në bunar dhe burg dhe në ato momente të vështira kur lut Allahun me bindje të plotë del nga ai bunar apo burg dhe hynë në flladin e mëshirës së Allahut, ashtu siç Jusufi a.s hyri në  oborrin mbretërorë. “Pas vështirësisë vjen lehtësimi”
3. Edhe besimtari përjeton sprovat dhe sfidat e kohës, ashtu siç Jusufi a.s kishte sprovën e Zulejhës, sepse besimtari e din se Allahun i sprovon ato që i donë.
Tash po pyetemi:
1. A është i gatshëm besimtari t’i fal “vëllezërit e tij sikur që Jusufi a.s që fali “vëllezërit” e tij, sepse Allahu i Madhërishëm nëpërmjet atyre “vëllezërve” i dha një mësim të madh dhe forcoi besimin dhe pozitën e tij në të dy botët?!
2. A është besimtari i bindur në Fuqinë e Allahut deri në atë masë sikur Jusufi a.s, ku nga bunari dhe burgu, mjerimi dhe poshtërimi, mund të shkohet deri në pallatin mbretërorë dhe marrja e pozitës së lartë?!
3. A është i gatshëm besimtari që sikur Jusufi a.s çdo sprove, sfide dhe mëkati që i del përpara t’i thotë: Për mua më e dashur është vetmia e burgut se sa ajo që më kërkohet!”
Përshtati: Arsim Dauti (Breziiri)

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Artikull] Çdo besimtarë në një mënyrë është sikur Jusufi a.s 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

[Artikull] Çdo besimtarë në një mënyrë është sikur Jusufi a.s :: Komentet

No Comment.
 

[Artikull] Çdo besimtarë në një mënyrë është sikur Jusufi a.s

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Artikuj-
Kërce tek: