islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
9 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 9 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI Empty96%DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI Empty0%DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI Empty0%DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI Empty0%DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI Empty1%DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI Empty2%DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3019 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri kize

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 39
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI Empty
MesazhTitulli: DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI   DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI EmptyThu 24 Jul 2014 - 3:58


Duaja e Natës së Kadrit

Eudhubilahi minesh-shejtanir Raxhim
Bismilahir Rahmanir Rahim.

Elhamdulilahi rabil-alemin Wes-salatu ves-selamu ala Resulina Muhamedin Ve ala alihi Ves-sahbihi Exhmaiin.

Falemenderimi dhe Lavdërimi i qoft All-llahut.Zotit të botëve.Bekimi dhe paqja qofshin mbi të Dërguarin tonë Muhammedit a.s,mbi familjen e tij dhe mbi gjithë shokët e tij.

Falemenderime Allahut. Zotit të botëve. Bëmirësit të përgjithshëm, Mëshiruesit Sunduesit të Ditës së Gjykimit. Vetëm Ty, O Zot të adhurojmë, dhe vetëm prej Teje ndihm kërkojmë. Udhëzona në rrugën e drejtë. Në rrugën e atyre që i udhëzove dhe bekove. O Zot, runa nga rruga e atyre që janë të humbur dhe që shkaktojnë hidhëriminTënd.

O Zot i Madhërishëm, Krijues i të gjithë botërave! Burim dhe mbrojtës i jetës! Zot i të gjithë atyre që dihen dhe nuk dihen, I të gjithë atyre që shihen dhe nuk shihen, I të gjithë atyre që miren dhe nuk miren me ment.Paç Lavdi dhe të qofshim falë.

O Zot i Madh.

Me zemër të penduar e me shpirt të pastër në këtë Natë të Bekuar, po të lutemi dhe po të drejtohemi për mirësi në adhurimin tonë, për ndihm në punët tona me të cilët Ti je i kënaqur.

O Zot i Madh!

Ti je mbrojtësi ynë, mbrona nga vështirësitë,nga pakënaqësitë. Pëlqe ibadetin tonë, punën tonë, veprimet tona, mbrona nga shikimet qëllimkëqija, nga brengat dhe telashet në shtëpitë dhe familjet tona.

O Zot i Gjithmëshirshëm,fali lëshimet tona,paditurin tonë, të metat tona dhe teprimet në jetën tonë. O Zot, mëkatet tona të përparme dhe të pasme, ato që i dimë dhe ato që nuk i dimë, na i fal dhe na i mbulo ato.

O Zot, Ti që je pa fillim dhe pa mbarim,Ti që na din neve më mirë se sa e dimë ne veten tonë. Nuk ka Zot pos Teje. O Zot Ty je Sundues i Gjithpushtetshëm. Gjithëçka është në Dorën Tënde! Dhe askush s'mund të qëndroj përball vullnetit Tënd.

O Zot! Sundues i Gjithësisë! Të drejtohemi me përvuajtërie me zemër të penduar, për prindërit tanë, për etërit tanë, për nënat tona,për vllezërit tanë, për motrat tona, për bijtë tanë, për bijat tona,për paraardhësit tanë të ndëgjueshëm ndaj Teje. Dhurona Bekimin dhe Bereqetin Tënd, kënaqësinë Tënde.
Ti na krijove, ne jemi robërit Tu. I përmbahemi besës që ta kemi dhënë.Ruana premtimin tonë, dëgjona O Zot lutjet që po ti Drejtojm. Ne nuk kemi mbrojtës tjetër përveç Teje.
O Zot na çliro nga dora e armiqve Tu dhe armiqve tanë.

O Zot i Lartësuar, në kêtë natë të bekuar, duart kah Ty i kemi çuar Të lutemi O Zot, ndihmoj vllezërit tonë në Palestin-Gaza,në Siri, në Irak, Avganistan, Çeçeni, dhe gjithkund ku ato shtypen dhe ku kan nevojë. O Allah për hirë të kësaj nate të bekuar, jepu forc luftarve, durim per humbjet si dhe shperblim fitoren kundër armiqve tu dhe armiqve te Islamit, Nëse ata fitojn O Zot nëpër mes tyre fiton islami përhapet e vërteta dhe zhduket e kota.

O Allah, vajin tonë shëndëroje në gëzim, hidhërimet tona në pajtim, dhimbjet tona në shërim, shqetësimet tona në qetësim, në mesin tonë dërgo mirkuptim, që ashtu siç kemi lindur ashtu edhe të jetojm në islam dhe të të shprehim falemenderim.

O Zot, me gjithë në këtë natë të bekuar dhe në këtë vend të nderuar, të premtojm,se përveç Teje askënd nuk do ta adhurojm.
Vetëm Ty do të Madhërojmë, vetëm Ty do të Lavdërojmë, të premtojm se për syfaqësi dhe krenari këtë s'do ta bëjmë.

O Zot i Lartësuar, që je duke na shikuar, të Mbështetemi Ty për të këqijat që kemi bërë dhe vepruar, të lutemi me na i fal dhe me na i mbuluar, për hirë të kësaj nate të bekuar, për hirë të Kur'anit që këtë natë e ke filluar, për hirë të melekve që botën kan rrethuar, për hirë të asaj që me paqe e ke mbuluar, që në të çdo gjë e ke caktuar. Të lutemi mirësi, shëndet, paqe, dashuri, rehati, pasuri, mbrojtje, fitore këtë vit me na caktuar.

O Zot, Mardhëniet tona na i rregullo, qëllimet tona na i pastro, zënkat dhe hidhërimet që kemi në mes nesh na largo,gjendjen na përmirëso,drejt rrugës së drejt na drejto, nga rruga e keqe na largo,Jetën tonë na e shto, nga zjarri i xhehennemit na mbroj dhe na largo, natën e varrit na e ndriço, veprat tona të mira në mizan na rando, të kqijat na i fshi dhe na i mbulo, mbi zan na lehtëso, të sëmurit tonë na i shëro, të vdekurit tanë na mëshiro, të burgosurit tanë na liro, rinin në islam na udhëzo,fëmijët tanë në frymën islame na eduko,lutjet tona na dëgjo dhe na i prano, gjithmon pran nesh qëndro.

Qëndro pran nesh atë ditë kur emri ynë do të harrohet,kur varri ynë do të shkatërrohet, kur fëmiu nga prindëri dhe prindëri do të largohet, kur veprat tona para Teje do të peshohen, kur vetëm Mëshira Yte do të kërkohet.

O Zot i Lartësuar! Të dëgjuarit tonë na pastro dhe na beko, nga dëgjimi i harramit na largo, zemrat dhe të pamurit tonë na pastro, gjuhat tona për dhikër na liro, për përgojime dhe harrame na shtërngo.

O Zot i Madh!
Ti je dritë e qyejve dhe e tokës, me dritën Tënde mbushi zemrat tona, shëndriti fytyrat tona, ndriçona të djathtën tonë, ndriçona të majtën tonë, ndriçona qëndrimin tonë, ndriçona vendëqëndrimin tonë, ndriçona familjet tona, ndriçona vattrat tona, ndriçona vllezërit dhe motrat tona, O më i Mëshirshmi Mëshirues.

O Zot i Gjithësis! Kompenzoi humbjet tona, lehtësoi brengat tona, shlyej mëkatet tona, në të djatht na jep fletushkat tona, rëndo peshoren e të mirave tona, dhe na përgëzo me pamjen Tënde O më i bukuri i Gjithësis.
O Zot i Madh!
Kërkojm faljen Tënde, kërkojm Mëshirën Tënde, O Zot shtona diturin, pakona paditurinë, mos na lako zemrat tona pasi që na udhëzove. O i Përjetshmi mbykqyrës, O i Përjetshmi Furnizues, shtona fuqin e dashurisë,ibadetit,sinqeritetit dhe të mirënjohjes ndaj Teje.
Forcona imanin ta ndjekim Kur'anin, ta jetësojm islamin në jetën që na dhurove dhe me të cilën do të dalim para Teje.

O Zot Ty je falës , e don faljen, na fal neve.
Amiiin
Shkrujti: Ilaz Salihi.....Imam në xhamin e shqiptarve Bibbien (Arezzo) Itali

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Only admins are allowed to see this image]


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 39
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI Empty
MesazhTitulli: Re: DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI   DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI EmptyTue 14 Jul 2015 - 4:42

Edhe sonte e benem kete dua benem lutjen e caktuar per naten e kadrit e cila ka ardh me hadith : O Zot Ti e falës, e don faljen më fal mua, falëm tesbih namazin knaqësi e madhe ....Allahu ua prnaoft  të gjithve duat, agjerimet,ibadetet,dhikrin,sadakat...Allahu na mudnesoft edhe vitine ardhshëm ta arim dhe shum vite tjera amiin.

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Only admins are allowed to see this image]


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
 
DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: THESARI I RAMAZANIT :: Duat e Ramazanit-
Kërce tek: