islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoLatest imagesidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.
Aplikacionin mund ta gjeni edhe ne playstore ku keto dite eshte postuar per prove shkruani ne plazstore islamieshtedrit dhe do tua nxjer për ta shkarkuar dhe instaluar.


MERENI NE PLAYSTORE NE LINKUN POSHTUPLOADO GRATIS DERI 1 GIGA NE KETE WEBFAQE KLIKO

https://portal.start.io/#/pub/ads-txt
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Ilahije e re per Ramazan 2023 nga Merita Burniku: Pershendetje nga Gurbeti n'Ramazan
Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur EmptyThu 23 Mar 2023 - 2:31 nga Admin

» Përcaktimi i fillimit të Ramazanit, syfyrit dhe iftarit
Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur EmptyThu 23 Mar 2023 - 2:02 nga Admin

» Programi I aktiviteteve ne Ramazan ne Xhamine e Frankenthalit
Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:53 nga Admin

» Vaktia e Ramazanit per Frankenthal Gjermany dhe Qytetet tjera te Gjermanise
Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:48 nga Admin

» Dersi i pare ne Xhamine e Frankenthalit: Tre ceshtje me rendesi ne Ramazan
Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:29 nga Admin

» Mire se erdhe Ramazan Urime Muaji I Ramazanit Video Projekte
Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:21 nga Admin

» (Tregim Islam) Gjahtari dhe zogu
Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur EmptyMon 6 Feb 2023 - 22:50 nga Admin

» (Tregim Islam) Jeta jonë ndodhet në këtë tregim
Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur EmptyMon 6 Feb 2023 - 22:47 nga Admin

» (Tregim Islam)Zoti im, nëse kështu sillesh me të pabindurit, atëherë sa i mirë je ndaj atyre që të binden"
Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur EmptyMon 6 Feb 2023 - 22:39 nga Admin

» (Tregim Këshillues) Vrima në varkë
Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur EmptyThu 24 Nov 2022 - 2:04 nga Admin

» (Tregim Keshillues) Mos e harro ombrellën në duanë e shiut
Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:58 nga Admin

» (Tregim islam) Tre vëllezërit
Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:49 nga Admin

» (Tregim Islam) Historia e burrit i cili gërmoi malin për njëzet vjet
Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:40 nga Admin

» (Tregim Islam) Shtatë pyetjet
Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:34 nga Admin

» (Tregim Islam) Papagalli i mbretit
Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:24 nga Admin

» (Tregim Islam) Vlerësoje para se ta humbësh
Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:11 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe plaku i urtë
Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur EmptyWed 27 Jul 2022 - 20:10 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi për gruan dhe gjarprin e saj
Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:59 nga Admin

» (Tregime Islame) Këshilla e babait
Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:56 nga Admin

» (Tregime Islame) Rrobaqepësi gënjeshtarë
Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:50 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe poeti
Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:48 nga Admin

» (Tregim Islam) Mbreti dhe shërbëtori
Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:37 nga Admin

» (Tregime Islame) Mos u ndikoni nga njerëzit e këqinj dhe të ligë
Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur EmptyTue 28 Jun 2022 - 10:16 nga Admin

» (Artikull) TË KËNAQI QË TË MASHTROJ!
Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:23 nga Admin

» (Tregime Islame) Poeti me qyp
Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:16 nga Admin

» (Shëndetësi) Kujdesi për veshkat gjatë stinës së verës
Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:13 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe plaku i varfër
Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:03 nga Admin

» (Tregime Islame) Fjala e mirë si pema e mirë
Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:00 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi mbretin i cili vendosi të shpërblejë me një kurorë floriri
Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur EmptyMon 27 Jun 2022 - 23:56 nga Admin

» (Tregime Islame) Mos nënçmo asnjë vepër të mirë,
Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur EmptyMon 27 Jun 2022 - 23:50 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi plakun e urtë që ja tregoi mbretit mëshirën e Allahut xh.sh
Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:55 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi personin që shkoi në Haxh dhe gjeti një qese me flori
Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:49 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi një njeri i cili kishte gjashtë vajza dhe gruan e kishte shtatzënë për herë të shtatë
Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:45 nga Admin

» (Tregime Islame) Studenti që morri mësimin e jetës nga profesori
Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:42 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në lum
Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:34 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregim pikëllues për gjyshin
Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur EmptyTue 21 Jun 2022 - 20:04 nga Admin

» (Tregime Islame) Inat deveje
Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur EmptyTue 21 Jun 2022 - 19:52 nga Admin

» (Tregime Islame) DHURATA E BUKUR E MATURANTIT
Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur EmptyMon 20 Jun 2022 - 16:41 nga Admin

» (Tregime Islame) Babai dhe djali
Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur EmptyMon 20 Jun 2022 - 16:36 nga Admin

» (Teme Islame) Rreze shprese
Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur EmptySat 18 Jun 2022 - 20:18 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
6 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 6 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Filmi i ri ne aplikacion

Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur Empty96%Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur Empty
 96% [ 286 ]
2.Vetëm Sabahun
Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur Empty0%Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur Empty0%Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur Empty0%Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur Empty1%Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur Empty2%Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 298
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3031 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri Fadil Grisholli

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24389 artikuj v 13537 temat
PYETE HOXHËN

Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin


Numri i postimeve : 8520
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 41
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur Empty
10042020
MesazhRikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur

Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur Kineze10 Drejtori i një spitali në Wuhan, që luftoi pandeminë e koronavirusit, thotë se ai beson se nuk ka thuajse asnjë shans që të ketë një rikthim në shkallë të gjerë të epidemisë, por paralajmëron për shpërthime të vogla dhe sporadike.

Ndërkohë, zyrtarët në vend thonë se Wuhani mund të kthehet tërësisht në normalitet muajin e ardhshëm, pasi rastet tani kanë rënë në mënyrë drastike.

“Mund të ketë raste sporadike të virusit në vijim dhe mund të ketë edhe ndonjë shpërthim të vogël, të lokalizuar, që mund të përhapet në një shkallë nga 10 deri në 20 persona, brenda një kompanie apo një institucioni. Por unë mendoj se nuk ka asnjë shans për një shpërthim në shkallë të gjerë”.

Ai thotë se e ka këtë besim, për shkak të masave të ndërmarra. Edhe pse nuk kemi bërë ende një studim të plotë – thotë ai – mund të ketë disa persona që janë infektuar dhe kanë prodhuar tashmë antitrupa. Sidoqoftë, pandemia e ka ndryshuar Wuhanin dhe zyrtarët thonë se tani, janë të bindur se duhet forcuar akoma më tek sistemi i shëndetit publik, mbrojtja e shëndetit publik dhe njerëzit ndërkohë e kuptojnë domosdoshmërinë e higjienës publike.

Tani në Wuhan jeta ka rifilluar, por qyteti nuk është kthyer plotësisht në gjendjen në të cilën ishte para epidemisë. Do të duhet ende kohë për këtë- thonë zyrtarët, që sidoqoftë mbeten optimistë.

Ajo që i ka shqetësuar zyrtarët kinezë, është mundësia e një rikthimi sërish vdekjeprurës të koronavirusit, por ekspertët, flasin me optimizëm pavarësisht se ky optimizëm nuk është mbështetur ende në fakte e prova./tch
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: reddit

Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur :: Komentet

No Comment.
 

Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

 Similar topics

-
» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
» [Lajmet Ditore] Ekspertët: Njohja e Palestines nga Suedia eshte gjest i paqes
» Për ata që s`kanë mundur të shkojnë në Haxh‏
» [Teknologji] Ndryshimet e “Facebook”, ekspertët të shqetësuar
» [Lajmet Ditore] Dy minatorë kinezë të vdekur në aksidentin e minerës në Turqi

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Aktualitete-
Kërce tek: