islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoLatest imagesidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.
Aplikacionin mund ta gjeni edhe ne playstore ku keto dite eshte postuar per prove shkruani ne plazstore islamieshtedrit dhe do tua nxjer për ta shkarkuar dhe instaluar.


MERENI NE PLAYSTORE NE LINKUN POSHTUPLOADO GRATIS DERI 1 GIGA NE KETE WEBFAQE KLIKO

https://portal.start.io/#/pub/ads-txt
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Ilahije e re per Ramazan 2023 nga Merita Burniku: Pershendetje nga Gurbeti n'Ramazan
[LAJME DITORE] Britani: Filmi “Zonja e Qiellit” nxjerr muslimanët në protesta EmptyThu 23 Mar 2023 - 2:31 nga Admin

» Përcaktimi i fillimit të Ramazanit, syfyrit dhe iftarit
[LAJME DITORE] Britani: Filmi “Zonja e Qiellit” nxjerr muslimanët në protesta EmptyThu 23 Mar 2023 - 2:02 nga Admin

» Programi I aktiviteteve ne Ramazan ne Xhamine e Frankenthalit
[LAJME DITORE] Britani: Filmi “Zonja e Qiellit” nxjerr muslimanët në protesta EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:53 nga Admin

» Vaktia e Ramazanit per Frankenthal Gjermany dhe Qytetet tjera te Gjermanise
[LAJME DITORE] Britani: Filmi “Zonja e Qiellit” nxjerr muslimanët në protesta EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:48 nga Admin

» Dersi i pare ne Xhamine e Frankenthalit: Tre ceshtje me rendesi ne Ramazan
[LAJME DITORE] Britani: Filmi “Zonja e Qiellit” nxjerr muslimanët në protesta EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:29 nga Admin

» Mire se erdhe Ramazan Urime Muaji I Ramazanit Video Projekte
[LAJME DITORE] Britani: Filmi “Zonja e Qiellit” nxjerr muslimanët në protesta EmptyWed 22 Mar 2023 - 23:21 nga Admin

» (Tregim Islam) Gjahtari dhe zogu
[LAJME DITORE] Britani: Filmi “Zonja e Qiellit” nxjerr muslimanët në protesta EmptyMon 6 Feb 2023 - 22:50 nga Admin

» (Tregim Islam) Jeta jonë ndodhet në këtë tregim
[LAJME DITORE] Britani: Filmi “Zonja e Qiellit” nxjerr muslimanët në protesta EmptyMon 6 Feb 2023 - 22:47 nga Admin

» (Tregim Islam)Zoti im, nëse kështu sillesh me të pabindurit, atëherë sa i mirë je ndaj atyre që të binden"
[LAJME DITORE] Britani: Filmi “Zonja e Qiellit” nxjerr muslimanët në protesta EmptyMon 6 Feb 2023 - 22:39 nga Admin

» (Tregim Këshillues) Vrima në varkë
[LAJME DITORE] Britani: Filmi “Zonja e Qiellit” nxjerr muslimanët në protesta EmptyThu 24 Nov 2022 - 2:04 nga Admin

» (Tregim Keshillues) Mos e harro ombrellën në duanë e shiut
[LAJME DITORE] Britani: Filmi “Zonja e Qiellit” nxjerr muslimanët në protesta EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:58 nga Admin

» (Tregim islam) Tre vëllezërit
[LAJME DITORE] Britani: Filmi “Zonja e Qiellit” nxjerr muslimanët në protesta EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:49 nga Admin

» (Tregim Islam) Historia e burrit i cili gërmoi malin për njëzet vjet
[LAJME DITORE] Britani: Filmi “Zonja e Qiellit” nxjerr muslimanët në protesta EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:40 nga Admin

» (Tregim Islam) Shtatë pyetjet
[LAJME DITORE] Britani: Filmi “Zonja e Qiellit” nxjerr muslimanët në protesta EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:34 nga Admin

» (Tregim Islam) Papagalli i mbretit
[LAJME DITORE] Britani: Filmi “Zonja e Qiellit” nxjerr muslimanët në protesta EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:24 nga Admin

» (Tregim Islam) Vlerësoje para se ta humbësh
[LAJME DITORE] Britani: Filmi “Zonja e Qiellit” nxjerr muslimanët në protesta EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:11 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe plaku i urtë
[LAJME DITORE] Britani: Filmi “Zonja e Qiellit” nxjerr muslimanët në protesta EmptyWed 27 Jul 2022 - 20:10 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi për gruan dhe gjarprin e saj
[LAJME DITORE] Britani: Filmi “Zonja e Qiellit” nxjerr muslimanët në protesta EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:59 nga Admin

» (Tregime Islame) Këshilla e babait
[LAJME DITORE] Britani: Filmi “Zonja e Qiellit” nxjerr muslimanët në protesta EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:56 nga Admin

» (Tregime Islame) Rrobaqepësi gënjeshtarë
[LAJME DITORE] Britani: Filmi “Zonja e Qiellit” nxjerr muslimanët në protesta EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:50 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe poeti
[LAJME DITORE] Britani: Filmi “Zonja e Qiellit” nxjerr muslimanët në protesta EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:48 nga Admin

» (Tregim Islam) Mbreti dhe shërbëtori
[LAJME DITORE] Britani: Filmi “Zonja e Qiellit” nxjerr muslimanët në protesta EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:37 nga Admin

» (Tregime Islame) Mos u ndikoni nga njerëzit e këqinj dhe të ligë
[LAJME DITORE] Britani: Filmi “Zonja e Qiellit” nxjerr muslimanët në protesta EmptyTue 28 Jun 2022 - 10:16 nga Admin

» (Artikull) TË KËNAQI QË TË MASHTROJ!
[LAJME DITORE] Britani: Filmi “Zonja e Qiellit” nxjerr muslimanët në protesta EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:23 nga Admin

» (Tregime Islame) Poeti me qyp
[LAJME DITORE] Britani: Filmi “Zonja e Qiellit” nxjerr muslimanët në protesta EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:16 nga Admin

» (Shëndetësi) Kujdesi për veshkat gjatë stinës së verës
[LAJME DITORE] Britani: Filmi “Zonja e Qiellit” nxjerr muslimanët në protesta EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:13 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe plaku i varfër
[LAJME DITORE] Britani: Filmi “Zonja e Qiellit” nxjerr muslimanët në protesta EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:03 nga Admin

» (Tregime Islame) Fjala e mirë si pema e mirë
[LAJME DITORE] Britani: Filmi “Zonja e Qiellit” nxjerr muslimanët në protesta EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:00 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi mbretin i cili vendosi të shpërblejë me një kurorë floriri
[LAJME DITORE] Britani: Filmi “Zonja e Qiellit” nxjerr muslimanët në protesta EmptyMon 27 Jun 2022 - 23:56 nga Admin

» (Tregime Islame) Mos nënçmo asnjë vepër të mirë,
[LAJME DITORE] Britani: Filmi “Zonja e Qiellit” nxjerr muslimanët në protesta EmptyMon 27 Jun 2022 - 23:50 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi plakun e urtë që ja tregoi mbretit mëshirën e Allahut xh.sh
[LAJME DITORE] Britani: Filmi “Zonja e Qiellit” nxjerr muslimanët në protesta EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:55 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi personin që shkoi në Haxh dhe gjeti një qese me flori
[LAJME DITORE] Britani: Filmi “Zonja e Qiellit” nxjerr muslimanët në protesta EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:49 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi një njeri i cili kishte gjashtë vajza dhe gruan e kishte shtatzënë për herë të shtatë
[LAJME DITORE] Britani: Filmi “Zonja e Qiellit” nxjerr muslimanët në protesta EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:45 nga Admin

» (Tregime Islame) Studenti që morri mësimin e jetës nga profesori
[LAJME DITORE] Britani: Filmi “Zonja e Qiellit” nxjerr muslimanët në protesta EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:42 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në lum
[LAJME DITORE] Britani: Filmi “Zonja e Qiellit” nxjerr muslimanët në protesta EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:34 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregim pikëllues për gjyshin
[LAJME DITORE] Britani: Filmi “Zonja e Qiellit” nxjerr muslimanët në protesta EmptyTue 21 Jun 2022 - 20:04 nga Admin

» (Tregime Islame) Inat deveje
[LAJME DITORE] Britani: Filmi “Zonja e Qiellit” nxjerr muslimanët në protesta EmptyTue 21 Jun 2022 - 19:52 nga Admin

» (Tregime Islame) DHURATA E BUKUR E MATURANTIT
[LAJME DITORE] Britani: Filmi “Zonja e Qiellit” nxjerr muslimanët në protesta EmptyMon 20 Jun 2022 - 16:41 nga Admin

» (Tregime Islame) Babai dhe djali
[LAJME DITORE] Britani: Filmi “Zonja e Qiellit” nxjerr muslimanët në protesta EmptyMon 20 Jun 2022 - 16:36 nga Admin

» (Teme Islame) Rreze shprese
[LAJME DITORE] Britani: Filmi “Zonja e Qiellit” nxjerr muslimanët në protesta EmptySat 18 Jun 2022 - 20:18 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
6 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 6 vizitorë :: 3 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Filmi i ri ne aplikacion

Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
[LAJME DITORE] Britani: Filmi “Zonja e Qiellit” nxjerr muslimanët në protesta Empty96%[LAJME DITORE] Britani: Filmi “Zonja e Qiellit” nxjerr muslimanët në protesta Empty
 96% [ 286 ]
2.Vetëm Sabahun
[LAJME DITORE] Britani: Filmi “Zonja e Qiellit” nxjerr muslimanët në protesta Empty0%[LAJME DITORE] Britani: Filmi “Zonja e Qiellit” nxjerr muslimanët në protesta Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
[LAJME DITORE] Britani: Filmi “Zonja e Qiellit” nxjerr muslimanët në protesta Empty0%[LAJME DITORE] Britani: Filmi “Zonja e Qiellit” nxjerr muslimanët në protesta Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
[LAJME DITORE] Britani: Filmi “Zonja e Qiellit” nxjerr muslimanët në protesta Empty0%[LAJME DITORE] Britani: Filmi “Zonja e Qiellit” nxjerr muslimanët në protesta Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
[LAJME DITORE] Britani: Filmi “Zonja e Qiellit” nxjerr muslimanët në protesta Empty1%[LAJME DITORE] Britani: Filmi “Zonja e Qiellit” nxjerr muslimanët në protesta Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
[LAJME DITORE] Britani: Filmi “Zonja e Qiellit” nxjerr muslimanët në protesta Empty2%[LAJME DITORE] Britani: Filmi “Zonja e Qiellit” nxjerr muslimanët në protesta Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 298
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3031 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri Fadil Grisholli

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24389 artikuj v 13537 temat
PYETE HOXHËN

Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [LAJME DITORE] Britani: Filmi “Zonja e Qiellit” nxjerr muslimanët në protesta

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin


Numri i postimeve : 8520
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 41
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[LAJME DITORE] Britani: Filmi “Zonja e Qiellit” nxjerr muslimanët në protesta Empty
08062022
Mesazh[LAJME DITORE] Britani: Filmi “Zonja e Qiellit” nxjerr muslimanët në protesta

Lajmet Ditore

[LAJME DITORE] Britani: Filmi “Zonja e Qiellit” nxjerr muslimanët në protesta Screen35Britani: Filmi “Zonja e Qiellit” nxjerr muslimanët në protesta
Filmi për Fatima-n e Profetit që ka “ndezur gjakrat”

Rrjeti britanik i filmave Cineworld njoftoi sot se ka tërhequr filmin “Zonja e Qiellit” nga programi i shfaqjes në Mbretërinë e Bashkuar, për shkak të protestave të muslimanëve jashtë kinemave të tij.

Tema qendrore e këtij filmi është jeta e vajzës së Profetit Muhamed, Fatimas.

Më shumë se 119,000 njerëz nënshkruan një peticion në internet për të tërhequr filmin, duke e quajtur atë “mosrespektues” dhe “racist”.

Sipas The Guardian, muslimanët protestuan jashtë kinemave Cineworld, duke e quajtur filmin “blasfemues”.

“Për shkak të ngjarjeve të fundit në lidhje me shfaqjen e ‘Zonja e Qiellit’, ne kemi vendosur të anulojmë shfaqjet e ardhshme në të gjithë vendin, për sigurinë e ekipeve tona dhe klientëve tanë,” tha një zëdhënës i grupit, i cili ka kinema kryesisht në Britania dhe SHBA.

Filmi u shfaq në kinematë në Britani të premten e kaluar. Ajo është e para, sipas regjisorit, që merret me personalitetin e Fatimas, vajzës së Profetit Muhamed.

Producenti ekzekutiv Malik Slimbak i tha Guardian se kinematë “duhet të mbrojnë të drejtën për të shfaqur filma që njerëzit duan të shohin në vend që t’i nënshtrohen presionit”. /tesheshi.com/
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: reddit

[LAJME DITORE] Britani: Filmi “Zonja e Qiellit” nxjerr muslimanët në protesta :: Komentet

No Comment.
 

[LAJME DITORE] Britani: Filmi “Zonja e Qiellit” nxjerr muslimanët në protesta

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

 Similar topics

-
» [Lajme Ditore] SHBA, protesta kundër dhunës policore
» Lajme Ditore: Ne Berlin te Gjermanise priten muslimanet me lule
» [Lajmet Ditore] Protesta paqësore në Novi Pazar: Islami dhe muslimanët nuk kanë të bëjnë me terrorizmin
» [Lajmet Ditore] Britani, manifestim me moton "Vizito xhaminë time"
» [Lajmet Ditore] Britani, 22 mijë vetë mund ta kenë marrë virusin HIV te dentisti

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: