islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoLatest imagesidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.
Aplikacionin mund ta gjeni edhe ne playstore ku keto dite eshte postuar per prove shkruani ne plazstore islamieshtedrit dhe do tua nxjer për ta shkarkuar dhe instaluar.


MERENI NE PLAYSTORE NE LINKUN POSHTUPLOADO GRATIS DERI 1 GIGA NE KETE WEBFAQE KLIKO

https://portal.start.io/#/pub/ads-txt
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Ilahije e re per Ramazan 2023 nga Merita Burniku: Pershendetje nga Gurbeti n'Ramazan
(Tregim inkurajues islam) Dashi dhe gjeli EmptyToday at 2:31 nga Admin

» Përcaktimi i fillimit të Ramazanit, syfyrit dhe iftarit
(Tregim inkurajues islam) Dashi dhe gjeli EmptyToday at 2:02 nga Admin

» Programi I aktiviteteve ne Ramazan ne Xhamine e Frankenthalit
(Tregim inkurajues islam) Dashi dhe gjeli EmptyYesterday at 23:53 nga Admin

» Vaktia e Ramazanit per Frankenthal Gjermany dhe Qytetet tjera te Gjermanise
(Tregim inkurajues islam) Dashi dhe gjeli EmptyYesterday at 23:48 nga Admin

» Dersi i pare ne Xhamine e Frankenthalit: Tre ceshtje me rendesi ne Ramazan
(Tregim inkurajues islam) Dashi dhe gjeli EmptyYesterday at 23:29 nga Admin

» Mire se erdhe Ramazan Urime Muaji I Ramazanit Video Projekte
(Tregim inkurajues islam) Dashi dhe gjeli EmptyYesterday at 23:21 nga Admin

» (Tregim Islam) Gjahtari dhe zogu
(Tregim inkurajues islam) Dashi dhe gjeli EmptyMon 6 Feb 2023 - 22:50 nga Admin

» (Tregim Islam) Jeta jonë ndodhet në këtë tregim
(Tregim inkurajues islam) Dashi dhe gjeli EmptyMon 6 Feb 2023 - 22:47 nga Admin

» (Tregim Islam)Zoti im, nëse kështu sillesh me të pabindurit, atëherë sa i mirë je ndaj atyre që të binden"
(Tregim inkurajues islam) Dashi dhe gjeli EmptyMon 6 Feb 2023 - 22:39 nga Admin

» (Tregim Këshillues) Vrima në varkë
(Tregim inkurajues islam) Dashi dhe gjeli EmptyThu 24 Nov 2022 - 2:04 nga Admin

» (Tregim Keshillues) Mos e harro ombrellën në duanë e shiut
(Tregim inkurajues islam) Dashi dhe gjeli EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:58 nga Admin

» (Tregim islam) Tre vëllezërit
(Tregim inkurajues islam) Dashi dhe gjeli EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:49 nga Admin

» (Tregim Islam) Historia e burrit i cili gërmoi malin për njëzet vjet
(Tregim inkurajues islam) Dashi dhe gjeli EmptyThu 24 Nov 2022 - 1:40 nga Admin

» (Tregim Islam) Shtatë pyetjet
(Tregim inkurajues islam) Dashi dhe gjeli EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:34 nga Admin

» (Tregim Islam) Papagalli i mbretit
(Tregim inkurajues islam) Dashi dhe gjeli EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:24 nga Admin

» (Tregim Islam) Vlerësoje para se ta humbësh
(Tregim inkurajues islam) Dashi dhe gjeli EmptyThu 29 Sep 2022 - 18:11 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe plaku i urtë
(Tregim inkurajues islam) Dashi dhe gjeli EmptyWed 27 Jul 2022 - 20:10 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi për gruan dhe gjarprin e saj
(Tregim inkurajues islam) Dashi dhe gjeli EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:59 nga Admin

» (Tregime Islame) Këshilla e babait
(Tregim inkurajues islam) Dashi dhe gjeli EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:56 nga Admin

» (Tregime Islame) Rrobaqepësi gënjeshtarë
(Tregim inkurajues islam) Dashi dhe gjeli EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:50 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe poeti
(Tregim inkurajues islam) Dashi dhe gjeli EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:48 nga Admin

» (Tregim Islam) Mbreti dhe shërbëtori
(Tregim inkurajues islam) Dashi dhe gjeli EmptyWed 27 Jul 2022 - 19:37 nga Admin

» (Tregime Islame) Mos u ndikoni nga njerëzit e këqinj dhe të ligë
(Tregim inkurajues islam) Dashi dhe gjeli EmptyTue 28 Jun 2022 - 10:16 nga Admin

» (Artikull) TË KËNAQI QË TË MASHTROJ!
(Tregim inkurajues islam) Dashi dhe gjeli EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:23 nga Admin

» (Tregime Islame) Poeti me qyp
(Tregim inkurajues islam) Dashi dhe gjeli EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:16 nga Admin

» (Shëndetësi) Kujdesi për veshkat gjatë stinës së verës
(Tregim inkurajues islam) Dashi dhe gjeli EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:13 nga Admin

» (Tregime Islame) Mbreti dhe plaku i varfër
(Tregim inkurajues islam) Dashi dhe gjeli EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:03 nga Admin

» (Tregime Islame) Fjala e mirë si pema e mirë
(Tregim inkurajues islam) Dashi dhe gjeli EmptyTue 28 Jun 2022 - 0:00 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi mbretin i cili vendosi të shpërblejë me një kurorë floriri
(Tregim inkurajues islam) Dashi dhe gjeli EmptyMon 27 Jun 2022 - 23:56 nga Admin

» (Tregime Islame) Mos nënçmo asnjë vepër të mirë,
(Tregim inkurajues islam) Dashi dhe gjeli EmptyMon 27 Jun 2022 - 23:50 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi plakun e urtë që ja tregoi mbretit mëshirën e Allahut xh.sh
(Tregim inkurajues islam) Dashi dhe gjeli EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:55 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi personin që shkoi në Haxh dhe gjeti një qese me flori
(Tregim inkurajues islam) Dashi dhe gjeli EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:49 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi mbi një njeri i cili kishte gjashtë vajza dhe gruan e kishte shtatzënë për herë të shtatë
(Tregim inkurajues islam) Dashi dhe gjeli EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:45 nga Admin

» (Tregime Islame) Studenti që morri mësimin e jetës nga profesori
(Tregim inkurajues islam) Dashi dhe gjeli EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:42 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në lum
(Tregim inkurajues islam) Dashi dhe gjeli EmptyFri 24 Jun 2022 - 1:34 nga Admin

» (Tregime Islame) Tregim pikëllues për gjyshin
(Tregim inkurajues islam) Dashi dhe gjeli EmptyTue 21 Jun 2022 - 20:04 nga Admin

» (Tregime Islame) Inat deveje
(Tregim inkurajues islam) Dashi dhe gjeli EmptyTue 21 Jun 2022 - 19:52 nga Admin

» (Tregime Islame) DHURATA E BUKUR E MATURANTIT
(Tregim inkurajues islam) Dashi dhe gjeli EmptyMon 20 Jun 2022 - 16:41 nga Admin

» (Tregime Islame) Babai dhe djali
(Tregim inkurajues islam) Dashi dhe gjeli EmptyMon 20 Jun 2022 - 16:36 nga Admin

» (Teme Islame) Rreze shprese
(Tregim inkurajues islam) Dashi dhe gjeli EmptySat 18 Jun 2022 - 20:18 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
9 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 9 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Filmi i ri ne aplikacion

Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
(Tregim inkurajues islam) Dashi dhe gjeli Empty96%(Tregim inkurajues islam) Dashi dhe gjeli Empty
 96% [ 286 ]
2.Vetëm Sabahun
(Tregim inkurajues islam) Dashi dhe gjeli Empty0%(Tregim inkurajues islam) Dashi dhe gjeli Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
(Tregim inkurajues islam) Dashi dhe gjeli Empty0%(Tregim inkurajues islam) Dashi dhe gjeli Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
(Tregim inkurajues islam) Dashi dhe gjeli Empty0%(Tregim inkurajues islam) Dashi dhe gjeli Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
(Tregim inkurajues islam) Dashi dhe gjeli Empty1%(Tregim inkurajues islam) Dashi dhe gjeli Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
(Tregim inkurajues islam) Dashi dhe gjeli Empty2%(Tregim inkurajues islam) Dashi dhe gjeli Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 298
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3031 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri Fadil Grisholli

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24389 artikuj v 13537 temat
PYETE HOXHËN

Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 (Tregim inkurajues islam) Dashi dhe gjeli

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin


Numri i postimeve : 8520
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 41
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

(Tregim inkurajues islam) Dashi dhe gjeli Empty
13062022
Mesazh(Tregim inkurajues islam) Dashi dhe gjeli

(Tregim inkurajues islam) Dashi dhe gjeli Dashi_10Mes njerëzve dhe kushedi sa gjallesave të tjera, në fshat jetonin dhe dy miq të ngushtë, dashi brirëmadh dhe gjeli i cili kapardisej me lulen e tij të madhe mbi kokë. Një ditë, banorët e fshatit kishin dalë për të festuar në lëndinat plot lule dhe gjelbërim.

Dy miqtë silleshi rreth e rrotull nëpër fshat, duke gjezdisur sa në një bahçe në një tjetër. Teksa bënin muhabet për shtat palë qejfe, dy miqve u zënë sytë dy skifterë në ajër, të cilët luftonin ashpër me njëri-tjetrin.
Pak si i merakosur, gjeli i tha dashit:”Miku im! Nëse këta të dy do të vazhdojnë kështu siç e kanë nisur, do na hapin telashe.”
Qetë-qetë, dashi iu përgjigj:”E si na hapin telashe dy skifterë që po zihen qindra metër lart në qiell, ndërkohë qe në jemi në tokë?!”
Disa minuta më pas, lufta e pamëshirshme mes dy skifterëve i bëri që të ngërthehen fort me njëri-tjetrin dhe të fillojnë të ulen në mënyrë të përshkallëzuar me tokën.
Gjeli i tha dashit:”Miku im! Ata po afrohen si shumë me tokën.”
Kurse dashi ia priti:”Po ty ç’të duhet puna e tyre?! Shih ore punët e tua dhe lëri skifterët të luftojnë!”
Në një moment, dy skifterët bien pingul përtokë, por për fat të keq, të dy ranë mbi një zjarr të cilin fshatarët e kishin harruar të ndezur. Krahët e tyre të fuqishëm e përhapën prushin dhe flakët rreth e rrotull, duke bërë që të marrin flakë disa fije kashtë të thatë. Menjëherë, flaka u përhap dhe tek disa kasolle kashte dhe mullarë me bar.
I tmerruar gjeli thirri:”Na morën në qafë! A nuk të thashë se do na hapin telashe këta të dy?! Ja çfarë ndodhi tani!”
Sërish dashi as që e prishi terezinë. Ai ia ktheu:”Miku im! Fshati që po digjet nuk është i yni. Këta shtëpi dhe prona janë të njerëzve. Përse duhet të shqetësohemi kot?!”
Fshatarët e vunë re tymin që ngrihej lart dhe u turrën drejt shtëpive për të shuar zjarret, të cilët po digjnin gjithçka që u dilte para. Derisa arritën ata, pothuaj nuk kishte mbetur shtëpi në këmbë.
Burrat e gratë e fshatit u mblodhën nën hijen e një peme dhe kryeplaku u tha:”Meqë s’ka mbetur asgjë për të ngrënë, do të therrim dashin dhe gjelin tani për tani.”
Menjëherë, gjeli iu drejtua mikut të tij dhe i tha:”A nuk të thashë se dy skifterat do na marrin në qafë?!”
Morali:
Gjithmonë, kur shohim çfarë ndodh përreth nesh, mendojmë se nuk do të na prekë dhe se s’ka çfarën a duhet. Tregohet se indianët e amerikës, kur dikush prej tyre sëmurej, të tjerët thoshin:”Jam i sëmurë me filanin.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: reddit

(Tregim inkurajues islam) Dashi dhe gjeli :: Komentet

No Comment.
 

(Tregim inkurajues islam) Dashi dhe gjeli

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

 Similar topics

-
» [Tregim islam] Tregim interesant rreth njeriut që ia pati frikën Allahut, e Allahu e shpërbleu
» [Tregim islam] Hidhëroheni shpesh? Lexojeni këtë tregim
» (Tregim Islam) Jeta jonë ndodhet në këtë tregim
» (Tregim islam) Një dërhem, tregim shumë interesant
» [Tregim islam] Tregim i dobishëm: Surja si mehr

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tregime Islame-
Kërce tek: