islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
22 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 22 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë Empty20%Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë Empty7%Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë Empty7%Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë Empty7%Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë Empty7%Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë Empty7%Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë Empty7%Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë Empty37%Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3007 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri tukuluki

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë Empty
MesazhTitulli: Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë   Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë EmptyMon 13 Dec 2010 - 9:02

Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë %28u40u%29Jorgos%20Papandreu%20240810
Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë


Kryeministri i Greqisë, Jorgos Papandreu ka deklaruar në parlamentin grek të premten se është turp që në Athinë nuk ndërtohet një xhami."Është një turp, kanë kaluar mbi 25 vjet kur Andreas Papandreu kishte parashikuar për të pasur një xhami në Athinë, dhe ne mund të krijojmë një ambient të tillë. Për këtë po ecim shumë shpejt drejt këtij procesi”, ka theksuar ai.“Ka konsensus të gjerë për ta bërë këtë. Është një e drejtë. Përkohësisht do të ketë një vend për adhurimin e myslimanëve. Për shkak të mungesës së vendeve të kultit, besimtarët myslimanë detyrohen t’i kryejnë ritet në hapësira gjysmë të parregullta, duke i detyruar të shkojnë në parqe dhe pastaj ata shihen si rebelim apo protestë, në një kohë kur duhet të jetë një ngjarje normale”, transmeton gazeta Start fjalët e kryeministrit grek.“Kjo nuk i përket vetëm të huajve, të cilët vijnë dhe vendosen në vend, por edhe pakicave myslimane në Thrakë, disa prej të cilëve janë në Athinë, jetojnë dhe punojnë”, vijoi Papandreu duke u përgjigjur në një pyetje të kryetarit te partisë nacionaliste LAOS.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
 
Papandreu: Turp që nuk kemi një xhami në Athinë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2010 :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: