islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Parlament, Jankullovksa nuk përgjigjet për incidentin e grisjes së flamurit shqiptar EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Parlament, Jankullovksa nuk përgjigjet për incidentin e grisjes së flamurit shqiptar EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Parlament, Jankullovksa nuk përgjigjet për incidentin e grisjes së flamurit shqiptar EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Parlament, Jankullovksa nuk përgjigjet për incidentin e grisjes së flamurit shqiptar EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Parlament, Jankullovksa nuk përgjigjet për incidentin e grisjes së flamurit shqiptar EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Parlament, Jankullovksa nuk përgjigjet për incidentin e grisjes së flamurit shqiptar EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Parlament, Jankullovksa nuk përgjigjet për incidentin e grisjes së flamurit shqiptar EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Parlament, Jankullovksa nuk përgjigjet për incidentin e grisjes së flamurit shqiptar EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Parlament, Jankullovksa nuk përgjigjet për incidentin e grisjes së flamurit shqiptar EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Parlament, Jankullovksa nuk përgjigjet për incidentin e grisjes së flamurit shqiptar EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Parlament, Jankullovksa nuk përgjigjet për incidentin e grisjes së flamurit shqiptar EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Parlament, Jankullovksa nuk përgjigjet për incidentin e grisjes së flamurit shqiptar EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Parlament, Jankullovksa nuk përgjigjet për incidentin e grisjes së flamurit shqiptar EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Parlament, Jankullovksa nuk përgjigjet për incidentin e grisjes së flamurit shqiptar EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Parlament, Jankullovksa nuk përgjigjet për incidentin e grisjes së flamurit shqiptar EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Parlament, Jankullovksa nuk përgjigjet për incidentin e grisjes së flamurit shqiptar EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Parlament, Jankullovksa nuk përgjigjet për incidentin e grisjes së flamurit shqiptar EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Parlament, Jankullovksa nuk përgjigjet për incidentin e grisjes së flamurit shqiptar EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Parlament, Jankullovksa nuk përgjigjet për incidentin e grisjes së flamurit shqiptar EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Parlament, Jankullovksa nuk përgjigjet për incidentin e grisjes së flamurit shqiptar EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Parlament, Jankullovksa nuk përgjigjet për incidentin e grisjes së flamurit shqiptar EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Parlament, Jankullovksa nuk përgjigjet për incidentin e grisjes së flamurit shqiptar EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Parlament, Jankullovksa nuk përgjigjet për incidentin e grisjes së flamurit shqiptar EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Parlament, Jankullovksa nuk përgjigjet për incidentin e grisjes së flamurit shqiptar EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Parlament, Jankullovksa nuk përgjigjet për incidentin e grisjes së flamurit shqiptar EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Parlament, Jankullovksa nuk përgjigjet për incidentin e grisjes së flamurit shqiptar EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Parlament, Jankullovksa nuk përgjigjet për incidentin e grisjes së flamurit shqiptar EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Parlament, Jankullovksa nuk përgjigjet për incidentin e grisjes së flamurit shqiptar EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Parlament, Jankullovksa nuk përgjigjet për incidentin e grisjes së flamurit shqiptar EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Parlament, Jankullovksa nuk përgjigjet për incidentin e grisjes së flamurit shqiptar EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Parlament, Jankullovksa nuk përgjigjet për incidentin e grisjes së flamurit shqiptar EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Parlament, Jankullovksa nuk përgjigjet për incidentin e grisjes së flamurit shqiptar EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Parlament, Jankullovksa nuk përgjigjet për incidentin e grisjes së flamurit shqiptar EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Parlament, Jankullovksa nuk përgjigjet për incidentin e grisjes së flamurit shqiptar EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Parlament, Jankullovksa nuk përgjigjet për incidentin e grisjes së flamurit shqiptar EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Parlament, Jankullovksa nuk përgjigjet për incidentin e grisjes së flamurit shqiptar EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Parlament, Jankullovksa nuk përgjigjet për incidentin e grisjes së flamurit shqiptar EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Parlament, Jankullovksa nuk përgjigjet për incidentin e grisjes së flamurit shqiptar EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Parlament, Jankullovksa nuk përgjigjet për incidentin e grisjes së flamurit shqiptar EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Parlament, Jankullovksa nuk përgjigjet për incidentin e grisjes së flamurit shqiptar EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
21 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 21 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Parlament, Jankullovksa nuk përgjigjet për incidentin e grisjes së flamurit shqiptar Empty20%Parlament, Jankullovksa nuk përgjigjet për incidentin e grisjes së flamurit shqiptar Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Parlament, Jankullovksa nuk përgjigjet për incidentin e grisjes së flamurit shqiptar Empty7%Parlament, Jankullovksa nuk përgjigjet për incidentin e grisjes së flamurit shqiptar Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Parlament, Jankullovksa nuk përgjigjet për incidentin e grisjes së flamurit shqiptar Empty7%Parlament, Jankullovksa nuk përgjigjet për incidentin e grisjes së flamurit shqiptar Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Parlament, Jankullovksa nuk përgjigjet për incidentin e grisjes së flamurit shqiptar Empty7%Parlament, Jankullovksa nuk përgjigjet për incidentin e grisjes së flamurit shqiptar Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Parlament, Jankullovksa nuk përgjigjet për incidentin e grisjes së flamurit shqiptar Empty7%Parlament, Jankullovksa nuk përgjigjet për incidentin e grisjes së flamurit shqiptar Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Parlament, Jankullovksa nuk përgjigjet për incidentin e grisjes së flamurit shqiptar Empty7%Parlament, Jankullovksa nuk përgjigjet për incidentin e grisjes së flamurit shqiptar Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Parlament, Jankullovksa nuk përgjigjet për incidentin e grisjes së flamurit shqiptar Empty7%Parlament, Jankullovksa nuk përgjigjet për incidentin e grisjes së flamurit shqiptar Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Parlament, Jankullovksa nuk përgjigjet për incidentin e grisjes së flamurit shqiptar Empty37%Parlament, Jankullovksa nuk përgjigjet për incidentin e grisjes së flamurit shqiptar Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3007 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri tukuluki

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Parlament, Jankullovksa nuk përgjigjet për incidentin e grisjes së flamurit shqiptar

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Albi-ibro
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar
Albi-ibro

Numri i postimeve : 1471
Data e regjistrimit : 06/05/2010
Mosha : 46
Nacionaliteti-Sheti : Hamburg-Germany

Parlament, Jankullovksa nuk përgjigjet për incidentin e grisjes së flamurit shqiptar Empty
MesazhTitulli: Parlament, Jankullovksa nuk përgjigjet për incidentin e grisjes së flamurit shqiptar   Parlament, Jankullovksa nuk përgjigjet për incidentin e grisjes së flamurit shqiptar EmptyFri 31 Dec 2010 - 13:56

Parlament, Jankullovksa nuk përgjigjet për incidentin e grisjes së flamurit shqiptar Thumbnail.php?file=Flamuri_190803079
Në seancën e sotme parlamentare ku u shtruan pyetjet e deputetëve,
BDI pyeti për masat e ndërmarra nga ana e MPB në lidhje me aktin vandal
të grisjes së flamurit shqiptar në ndeshjen e basketbollit që ndodhi
javën e kaluar. Për dallim nga përgjigjet tjera të dhëna nga
Jankullovska, për këtë rast ajo preferoi të përgjigjet e shkrim.
“Para një jave ishim dëshmitar të një akti vandal, akt i cili
tronditi gjithë shqiptarët, grisja e flamurit kombëtar shqiptar në një
ndeshje basketbolli. E dimë se kanë reaguar të gjitha partitë politike
reagoi edhe ambasada e Shqipërisë, por asnjë reagim nga MPB. Pyetja
është a janë marr masa për gjetjen dhe dënimin e aktorëve” tha Hajrulla
Misini, BDI.
“Në lidhje me ngjarjen konkrete do të bëjmë kontroll dhe do të
përgjigjemi me shkrim” tha Gordana Jankullovska ministre e Punëve të
brendshme.
Pas mospranimit të kërkesës së deputetit Buçkovski nga ana e
kryetarit të parlamentit që në seancë të merr pjesë edhe kryetari i
këshillit gjyqësor, pyetja iu drejtua numrit një të parlamentit
Veljanovski. Deputeti kërkoi që kryeparlamentari t’i mundësoj praninë e
tij në seancën e këshillit gjyqësor.
“Unë kërkoj nga ju që në përputhshmëri me ligjin për qasje të lirë te
informatave të më siguroni pranim te kryetari i këshillit gjyqësor, të
kem qasje në dy votime për shkarkim të gjykatësve ku sipas burimeve të
këshillit gjyqësor rezultati i votimit nuk ka qenë 10-4 por ka qenë 8-6
dhe kjo është arsyeja që me urdhër të ministrit Manevski janë fshirë
listingjet nga këto votime” tha Vllado Buçkovski, LSDM.
“Nuk varet nga unë nëse dëshiroj apo jo të ftohet dikush por a kam të
drejtë të thirret ndonjë funksionar që të përgjigjet para deputetëve në
parlament. Mund të shkoni atje dhe atë që kërkoni besoj se në
pajtueshmëri me ligjin për qasje të lirë të informatave do ti merrni
informatat ndërsa unë nuk kam kurrfarë obligimi që t’ju caktoj pranim në
këshillin gjyqësor” tha Trajko Veljanovski kryetar i parlamentit.
“Bëni precedent të rrezikshëm pasi nesër mund të jetë kryetar dikush
që ne e kemi votuar pas mbarimit të mandatit të Grçevit” tha Vllado
Buçkovski, LSDM.
Në seancën e sotme nuk munguan edhe çështjet që kanë të bëjnë me
duhanprodhuesit, çështjet në ekonomi, shëndetësi, diplomaci dhe siguri.

Allahu ju shperbleft per postimin.
_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Parlament, Jankullovksa nuk përgjigjet për incidentin e grisjes së flamurit shqiptar
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2010 :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: