islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
21 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 21 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët Empty20%Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët Empty7%Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët Empty7%Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët Empty7%Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët Empty7%Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët Empty7%Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët Empty7%Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët Empty37%Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3007 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri tukuluki

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Albi-ibro
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar
Albi-ibro

Numri i postimeve : 1471
Data e regjistrimit : 06/05/2010
Mosha : 46
Nacionaliteti-Sheti : Hamburg-Germany

Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët Empty
MesazhTitulli: Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët   Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët EmptySun 2 Jan 2011 - 16:57

Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët Thumbnail.php?file=kodra_e_diellit_485526982

Festat e Vitit të Ri kanë mbushur të gjitha kapacitet turistike në
Kodrën e Diellit në Tetovë. Vizitorë që kryesisht kanë ardhur nga
Kosova dhe Shqipëria por edhe nga qytete të ndryshme të Maqedonisë,
shprehen të kënaqur me atmosferën që mbretëron në këtë pikë turistike
dimërore.
“Shumë mirë shumë mirë sot është dita e parë në borë por shumë mirë është , vijmë nga Gjakova” tha një vizitor.
“Po tashi për kafe dhe çaj kemi dal po shumë mirë është më pëlqen” tha një vizitor.
“Shumë mirë është borë ka shumë pak nuk ka shumë po pritet që do bjer” tha një vizitor.
“Unë për vete punoj gjatë kohë me skijim dhe kushtet i bëjmë si na
konvenon vetë por kjo për tu përshtatur më tepër mysafirëve që vijnë
këtu”
Nga hoteli ‘Bora’, shprehen se sezoni sivjemë është i mirë
ndërsa presin ditë edhe më të mirë me fillimin e të reshurave të borës”
tha një vizitor.
“Momentalisht kemi mysafir mirë është por jo prej momentit kur kemi
pritur më herrët por edhe rrethanat janë të atilla borë nuk ka pasur sa
duhet. Kapaciteti diku te 97 apo 98 për qind është plot, eventualisht
mundë të ndodh t’ lirohet një apo dy dhoma në apo dy net por për
momentin jemi krejt të rezervuar” tha Shadan Huseini, përfaqësues i
hotelit ‘Bora’.
Javën që vjen drejtuesit e objekteve hotelierike presin reshje më të
mëdha të borës dhe me këtë edhe rritje të fluksit të turistëve.

Allahu ju shperbleft per postimin.
_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Kodra e Diellit, e stërmbushur nga turistët
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2010 :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: