islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Apel dramatik: Ndalni gjakderdhjen – Mbledhje e jashtëzakonshme e Këshillit të Sigurimit për Libinë EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Apel dramatik: Ndalni gjakderdhjen – Mbledhje e jashtëzakonshme e Këshillit të Sigurimit për Libinë EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Apel dramatik: Ndalni gjakderdhjen – Mbledhje e jashtëzakonshme e Këshillit të Sigurimit për Libinë EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Apel dramatik: Ndalni gjakderdhjen – Mbledhje e jashtëzakonshme e Këshillit të Sigurimit për Libinë EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Apel dramatik: Ndalni gjakderdhjen – Mbledhje e jashtëzakonshme e Këshillit të Sigurimit për Libinë EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Apel dramatik: Ndalni gjakderdhjen – Mbledhje e jashtëzakonshme e Këshillit të Sigurimit për Libinë EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Apel dramatik: Ndalni gjakderdhjen – Mbledhje e jashtëzakonshme e Këshillit të Sigurimit për Libinë EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Apel dramatik: Ndalni gjakderdhjen – Mbledhje e jashtëzakonshme e Këshillit të Sigurimit për Libinë EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Apel dramatik: Ndalni gjakderdhjen – Mbledhje e jashtëzakonshme e Këshillit të Sigurimit për Libinë EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Apel dramatik: Ndalni gjakderdhjen – Mbledhje e jashtëzakonshme e Këshillit të Sigurimit për Libinë EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Apel dramatik: Ndalni gjakderdhjen – Mbledhje e jashtëzakonshme e Këshillit të Sigurimit për Libinë EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Apel dramatik: Ndalni gjakderdhjen – Mbledhje e jashtëzakonshme e Këshillit të Sigurimit për Libinë EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Apel dramatik: Ndalni gjakderdhjen – Mbledhje e jashtëzakonshme e Këshillit të Sigurimit për Libinë EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Apel dramatik: Ndalni gjakderdhjen – Mbledhje e jashtëzakonshme e Këshillit të Sigurimit për Libinë EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Apel dramatik: Ndalni gjakderdhjen – Mbledhje e jashtëzakonshme e Këshillit të Sigurimit për Libinë EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Apel dramatik: Ndalni gjakderdhjen – Mbledhje e jashtëzakonshme e Këshillit të Sigurimit për Libinë EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Apel dramatik: Ndalni gjakderdhjen – Mbledhje e jashtëzakonshme e Këshillit të Sigurimit për Libinë EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Apel dramatik: Ndalni gjakderdhjen – Mbledhje e jashtëzakonshme e Këshillit të Sigurimit për Libinë EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Apel dramatik: Ndalni gjakderdhjen – Mbledhje e jashtëzakonshme e Këshillit të Sigurimit për Libinë EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Apel dramatik: Ndalni gjakderdhjen – Mbledhje e jashtëzakonshme e Këshillit të Sigurimit për Libinë EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Apel dramatik: Ndalni gjakderdhjen – Mbledhje e jashtëzakonshme e Këshillit të Sigurimit për Libinë EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Apel dramatik: Ndalni gjakderdhjen – Mbledhje e jashtëzakonshme e Këshillit të Sigurimit për Libinë EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Apel dramatik: Ndalni gjakderdhjen – Mbledhje e jashtëzakonshme e Këshillit të Sigurimit për Libinë EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Apel dramatik: Ndalni gjakderdhjen – Mbledhje e jashtëzakonshme e Këshillit të Sigurimit për Libinë EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Apel dramatik: Ndalni gjakderdhjen – Mbledhje e jashtëzakonshme e Këshillit të Sigurimit për Libinë EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Apel dramatik: Ndalni gjakderdhjen – Mbledhje e jashtëzakonshme e Këshillit të Sigurimit për Libinë EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Apel dramatik: Ndalni gjakderdhjen – Mbledhje e jashtëzakonshme e Këshillit të Sigurimit për Libinë EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Apel dramatik: Ndalni gjakderdhjen – Mbledhje e jashtëzakonshme e Këshillit të Sigurimit për Libinë EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Apel dramatik: Ndalni gjakderdhjen – Mbledhje e jashtëzakonshme e Këshillit të Sigurimit për Libinë EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Apel dramatik: Ndalni gjakderdhjen – Mbledhje e jashtëzakonshme e Këshillit të Sigurimit për Libinë EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Apel dramatik: Ndalni gjakderdhjen – Mbledhje e jashtëzakonshme e Këshillit të Sigurimit për Libinë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Apel dramatik: Ndalni gjakderdhjen – Mbledhje e jashtëzakonshme e Këshillit të Sigurimit për Libinë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Apel dramatik: Ndalni gjakderdhjen – Mbledhje e jashtëzakonshme e Këshillit të Sigurimit për Libinë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Apel dramatik: Ndalni gjakderdhjen – Mbledhje e jashtëzakonshme e Këshillit të Sigurimit për Libinë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Apel dramatik: Ndalni gjakderdhjen – Mbledhje e jashtëzakonshme e Këshillit të Sigurimit për Libinë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Apel dramatik: Ndalni gjakderdhjen – Mbledhje e jashtëzakonshme e Këshillit të Sigurimit për Libinë EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Apel dramatik: Ndalni gjakderdhjen – Mbledhje e jashtëzakonshme e Këshillit të Sigurimit për Libinë EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Apel dramatik: Ndalni gjakderdhjen – Mbledhje e jashtëzakonshme e Këshillit të Sigurimit për Libinë EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Apel dramatik: Ndalni gjakderdhjen – Mbledhje e jashtëzakonshme e Këshillit të Sigurimit për Libinë EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Apel dramatik: Ndalni gjakderdhjen – Mbledhje e jashtëzakonshme e Këshillit të Sigurimit për Libinë EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
26 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 26 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Apel dramatik: Ndalni gjakderdhjen – Mbledhje e jashtëzakonshme e Këshillit të Sigurimit për Libinë Empty20%Apel dramatik: Ndalni gjakderdhjen – Mbledhje e jashtëzakonshme e Këshillit të Sigurimit për Libinë Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Apel dramatik: Ndalni gjakderdhjen – Mbledhje e jashtëzakonshme e Këshillit të Sigurimit për Libinë Empty7%Apel dramatik: Ndalni gjakderdhjen – Mbledhje e jashtëzakonshme e Këshillit të Sigurimit për Libinë Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Apel dramatik: Ndalni gjakderdhjen – Mbledhje e jashtëzakonshme e Këshillit të Sigurimit për Libinë Empty7%Apel dramatik: Ndalni gjakderdhjen – Mbledhje e jashtëzakonshme e Këshillit të Sigurimit për Libinë Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Apel dramatik: Ndalni gjakderdhjen – Mbledhje e jashtëzakonshme e Këshillit të Sigurimit për Libinë Empty7%Apel dramatik: Ndalni gjakderdhjen – Mbledhje e jashtëzakonshme e Këshillit të Sigurimit për Libinë Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Apel dramatik: Ndalni gjakderdhjen – Mbledhje e jashtëzakonshme e Këshillit të Sigurimit për Libinë Empty7%Apel dramatik: Ndalni gjakderdhjen – Mbledhje e jashtëzakonshme e Këshillit të Sigurimit për Libinë Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Apel dramatik: Ndalni gjakderdhjen – Mbledhje e jashtëzakonshme e Këshillit të Sigurimit për Libinë Empty7%Apel dramatik: Ndalni gjakderdhjen – Mbledhje e jashtëzakonshme e Këshillit të Sigurimit për Libinë Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Apel dramatik: Ndalni gjakderdhjen – Mbledhje e jashtëzakonshme e Këshillit të Sigurimit për Libinë Empty7%Apel dramatik: Ndalni gjakderdhjen – Mbledhje e jashtëzakonshme e Këshillit të Sigurimit për Libinë Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Apel dramatik: Ndalni gjakderdhjen – Mbledhje e jashtëzakonshme e Këshillit të Sigurimit për Libinë Empty37%Apel dramatik: Ndalni gjakderdhjen – Mbledhje e jashtëzakonshme e Këshillit të Sigurimit për Libinë Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3007 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri tukuluki

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Apel dramatik: Ndalni gjakderdhjen – Mbledhje e jashtëzakonshme e Këshillit të Sigurimit për Libinë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Apel dramatik: Ndalni gjakderdhjen – Mbledhje e jashtëzakonshme e Këshillit të Sigurimit për Libinë Empty
MesazhTitulli: Apel dramatik: Ndalni gjakderdhjen – Mbledhje e jashtëzakonshme e Këshillit të Sigurimit për Libinë   Apel dramatik: Ndalni gjakderdhjen – Mbledhje e jashtëzakonshme e Këshillit të Sigurimit për Libinë EmptySun 27 Feb 2011 - 13:04


Apel dramatik: Ndalni gjakderdhjen – Mbledhje e jashtëzakonshme e Këshillit të Sigurimit për Libinë Okb-264x165

Ambasadori libian ka bërë thirrje para Këshillit të Sigurimit
të OKB-së për masa efektive për ndalimin e vrasjeve të të pafajshmëve
në vendin e tij. Ban Ki Moon iu bashkangjit thirrjes. Sanksionet priten
të dielën.


Në mbledhjen e jashtëzakonshme të Këshillit të Sigurimit të OKB-së
ambasadori libian Abdulrahman Shalgam për herë të parë u distancua hapur
nga regjimi i Gaddafit. Me një thirrje dramatike ndaj bashkësisë
ndërkombëtare ai kërkoi vendime të shpejta që të pengohet gjakderdhja e
mëtejshme në vendin e tij.


Gaddafi – Lëre të lirë më në fund popullin libian!


Shalgam, prej kohësh përkrahës i Gaddafit dhe mik fëmijërie i tij
doli hapur kundër sundimtarit: “Nuk mund të jesh udhëheqës, mbret,
president dhe në të njëjtën kohë të vrasësh popullin tënd”, tha Shalgam.
Abdulrahman Shalgam, iu lut Këshillit të Sigurimit për vendime të
shpejta: “I them vëllait tim Gaddafit lëre të lirë më në fund popullin
libian. Le të mos ketë më gjakderdhje dhe vrasje të të pafajshme. Ne
duam një rezolutë të shpejtë, ultimative dhe kurajoze nga ju.”


Në KS e të OKB-së pati pas këtij apeli skena emocionale. Sekretari i
Përgjithshëm i OKB-së, Ban Ki Moon bëri fjalë për një moment historik.
KS i OKB-së në mbledhjen e jashtëzakonshme në Nju Jork pritet të
miratojë të dielën sanksione të ashpra kundër Gaddafit. KS i pritet të
miratojë edhe një rezolutë të ashpër në Nju Jork, në të cilën dhuna
kundër lëvizjes demokratike në vendin afrikanoverior mund të
klasifikohet si krim kundër njerëzimit.


KS i OKB-sëBildunterschrift: Großansicht des Bildes mit der Bildunterschrift: KS i OKB-së


Ban Ki Moon kërkon sanksione


Për diskutim në OKB është shtruar edhe një embargo e armëve si dhe
ndalimudhëtimi për Gaddafin dhe ngrirja e pasurisë së tij. “Është koha
për Këshillin e Sigurimit që të marrë në konsideratë veprime konkrete.
Orët dhe ditët që vijnë do të jenë vendimtare për libianët dhe vendin e
tyre dhe me pasoja po aq të rëndësishme për tërë rajonin. Deklaratat dhe
veprimet e Këshillit të Sigurimit priten me padurim… Çfarëdo që të jetë
kursi i juaj, le të jemi të ndërgjegjshëm se ky moment është tepër
emergjent. Në këto rrethana, humbja e kohës do të thotë më shumë jetë të
humbura”, tha Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së Ban Ki Moon. Ndërsa një
vendim zyrtar për masat ndëshkuese nga Evropa pritet të merret gjatë
javës së ardhshme. Gjermania tha se vendet e BE-së kanë rënë dakord për
një sërë sanksionesh kundër Gaddafit.


Por para OKB-së dhe Bashkimit Evropian janë Shtetet e Bashkura ato që
kanë vendosur sanksione kundër Libisë. Me urdhër të presidentit
amerikan Barack Obama do të bllokohet e tërë pasuria e sundimtarit
libian dhe bashkëpunëtorëve të tij në SHBA. Ambasada amerikane në
Tripoli është mbyllur.


Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së Ban Ki MoonBildunterschrift:
Großansicht des Bildes mit der Bildunterschrift: Sekretari i
Përgjithshëm i OKB-së Ban Ki Moon


Familja e Gaddafit lëshon deklarata konfuze


Ndërkohë që Libia duket e ndarë mes forcave proqeveritare dhe atyre
opozitare dhe përleshjet ende vazhdojnë mes përkrahësve të Gaddafit dhe
kundërshtarëve të tij , 68 vjeçari i ka bërë thirrje përkrahësve të tij
të rezistojnë. Megjithatë duket se numri i përkrahësve të Gaddafit po
bie gjithnjë e më shumë. Trupat e tij kontrollojnë pak qytete të mëdha.
Vetë familja e Gaddafit jep sinjale konfuze. Në një njoftim të mëparshëm
të familjes Gaddafi thuet se presidenti do të armatosë popullin,
ndërkohë që djali i Gaddafit Saif al-Islam ka thënë se do të nisë një
ofensivë në lindje të vendit, pikërisht aty ku trupat e tij nuk kanë më
asnjë prezencë. Në një njoftim tjetër bëhet fjalë për “zgjidhje
paqësore” dhe negociate.


Opozita publikon video të mercenarëve


Opozitarët kanë publikuar në internet një video, në të cilën
supozihet se në Libi veprojnë mercenarë afrikanë pro Gaddafit. Ata kanë
sulmuar demonstruesit. Në një video shihet një afrikan në uniformë që
është i shtrirë në një pllangë gjaku. Disa libianë përpiqen ta ruajnë që
ai të mos masakrohet.


Ndërkohë edhe zyrtarë të Gaddafit janë larguar nga ai. Ndër ta një
kushëri i tij Ahmed Gaddaf al- Damm, dhe Abdulrahman Shalgam,
ambasadori libian në Kombet e Bashkuara. Vëzhguesit mendojnë se klani i
Gaddafit do të mbrohet në Tripoli. “Kjo do të thotë që ndryshimi do të
zgjasë”, tha një vazhgues për agjencitë e lajmeve.


(DW)

Allahu ju shperbleft per postimin.
Apel dramatik: Ndalni gjakderdhjen – Mbledhje e jashtëzakonshme e Këshillit të Sigurimit për Libinë 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
 
Apel dramatik: Ndalni gjakderdhjen – Mbledhje e jashtëzakonshme e Këshillit të Sigurimit për Libinë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2010 :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: