islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
24 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 24 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet Empty20%Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet Empty7%Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet Empty7%Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet Empty7%Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet Empty7%Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet Empty7%Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet Empty7%Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet Empty37%Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3007 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri tukuluki

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Shemsi
S.Moderator
S.Moderator
Shemsi

Numri i postimeve : 1500
Data e regjistrimit : 26/11/2009
Nacionaliteti-Sheti : Köln-Deutschland

Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet Empty
MesazhTitulli: Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet   Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet EmptyFri 9 Dec 2011 - 15:14

Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet Shqiptare-ne-Turqi-264x154
Studentja shqiptare, Ornela Bega
As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet

Një studente shqiptare në Institutin e Teknologjisë në Izmir të Turqisë (İYTE),nuk është lejuar të marrë pjesë në mësimin e zhvilluar në një nga klasat e këtij institucioni arsimor turk për shkak të shamisë që mbante në kokë.

Ngjarja e pazakontë është denoncuar nga vajza shqiptare Ornela Bega tek gazeta turke “Today Zaman”, njofton gazeta Koha.

Ajo tregoi se ka ardhur në Turqi për të studiuar fizikë në institucionin arsimor İYTE.

Si u tha gazetarëve, ajo nuk është lejuar të marrë pjesë në leksionin e saj të Kimisë për më shumë se një muaj për faktin e vetëm se mbante shami koke.

Bego ka denoncuar për “Today Zaman” se ajo nuk ka qenë në gjendje për të gjetur ndonjë zgjidhje për këtë problem, i cili sipas saj, mund ta bëjë madje që të humbasë edhe vitin shkollor. Kjo edhe pse ajo ka biseduar me rektorin e İYTE-së, Mustafa Güden për këtë çështje.

Ndërkaq, Presidenti i Bordit të Arsimit të Lartë (YOK) Jusuf Zija Ozcan lëshoi një deklaratë në mars të vitit të kaluar, me të cilin paralajmëronte ata që ndalonin mbajtjen e shamisë së kokës në universitete dhe nëse do të kishte mosrespektim të këtij vendimi, ndaj atyre personave YOK do të niste hetimin.

Bega pohon se i ishte thënë nga një profesor: “Ju nuk mund të hyni në klasa duke mbajtur shami koke, edhe në qoftë se ndalimi i tyre në universitete është hequr”.

Ajo tha gjithashtu se ajo nuk ishte në gjendje për të kuptuar pse një ndalim i tillë ka qenë i zbatuar në Turqi, popullsia e së cilës është kryesisht myslimane.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet Animation15mt1xr8en8
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Jasemina
Motrat islame
Motrat islame
Jasemina

Numri i postimeve : 523
Data e regjistrimit : 19/02/2011
Nacionaliteti-Sheti : Aty ku ma ka dhan Zoti rriskun..NE TOK

Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet Empty
MesazhTitulli: Re: Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet   Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet EmptyFri 9 Dec 2011 - 21:57

...Bohhh po me habit ky lajme keshtu ...Un me sa di ne Turqi feja islame eshte oficjale apo te shprehem keshtu ''oficjalisht '' Si ka mundesi qe kesaj motres i kan bo penges ....????!!!!!!

Allahu ju shperbleft per postimin.
I K R E -(lexo-meso)

Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet X8s7uxt3hqta
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shemsi
S.Moderator
S.Moderator
Shemsi

Numri i postimeve : 1500
Data e regjistrimit : 26/11/2009
Nacionaliteti-Sheti : Köln-Deutschland

Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet Empty
MesazhTitulli: Re: Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet   Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet EmptySat 10 Dec 2011 - 12:36

Po besoj qe individualisht qe ky far profesori e ka shpikur nga vetja urrejtjen ndaj shamise prandaj edhe e ka refuzuar motren tone vijimin e mesimit ne univerzitet --All-llahu e ndihmofte motren tone Ornela Bega dhe te gjithe motrave tona muslimane ne tere boten kudo qe gjinden Amin.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet Animation15mt1xr8en8
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Sponsored content
Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet Empty
MesazhTitulli: Re: Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet   Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Studentja shqiptare, Ornela Bega As në Turqi s’e lejojnë me shami në universitet
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2011 :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: