islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Pulë e mbushur {Kuzhina Islame} EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Pulë e mbushur {Kuzhina Islame} EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Pulë e mbushur {Kuzhina Islame} EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Pulë e mbushur {Kuzhina Islame} EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Pulë e mbushur {Kuzhina Islame} EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Pulë e mbushur {Kuzhina Islame} EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Pulë e mbushur {Kuzhina Islame} EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Pulë e mbushur {Kuzhina Islame} EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Pulë e mbushur {Kuzhina Islame} EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Pulë e mbushur {Kuzhina Islame} EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Pulë e mbushur {Kuzhina Islame} EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Pulë e mbushur {Kuzhina Islame} EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Pulë e mbushur {Kuzhina Islame} EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Pulë e mbushur {Kuzhina Islame} EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Pulë e mbushur {Kuzhina Islame} EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Pulë e mbushur {Kuzhina Islame} EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Pulë e mbushur {Kuzhina Islame} EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Pulë e mbushur {Kuzhina Islame} EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Pulë e mbushur {Kuzhina Islame} EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Pulë e mbushur {Kuzhina Islame} EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Pulë e mbushur {Kuzhina Islame} EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Pulë e mbushur {Kuzhina Islame} EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Pulë e mbushur {Kuzhina Islame} EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Pulë e mbushur {Kuzhina Islame} EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Pulë e mbushur {Kuzhina Islame} EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Pulë e mbushur {Kuzhina Islame} EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Pulë e mbushur {Kuzhina Islame} EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Pulë e mbushur {Kuzhina Islame} EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Pulë e mbushur {Kuzhina Islame} EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Pulë e mbushur {Kuzhina Islame} EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Pulë e mbushur {Kuzhina Islame} EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Pulë e mbushur {Kuzhina Islame} EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Pulë e mbushur {Kuzhina Islame} EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Pulë e mbushur {Kuzhina Islame} EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Pulë e mbushur {Kuzhina Islame} EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Pulë e mbushur {Kuzhina Islame} EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Pulë e mbushur {Kuzhina Islame} EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Pulë e mbushur {Kuzhina Islame} EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Pulë e mbushur {Kuzhina Islame} EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Pulë e mbushur {Kuzhina Islame} EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
15 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 15 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Pulë e mbushur {Kuzhina Islame} Empty20%Pulë e mbushur {Kuzhina Islame} Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Pulë e mbushur {Kuzhina Islame} Empty7%Pulë e mbushur {Kuzhina Islame} Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Pulë e mbushur {Kuzhina Islame} Empty7%Pulë e mbushur {Kuzhina Islame} Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Pulë e mbushur {Kuzhina Islame} Empty7%Pulë e mbushur {Kuzhina Islame} Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Pulë e mbushur {Kuzhina Islame} Empty7%Pulë e mbushur {Kuzhina Islame} Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Pulë e mbushur {Kuzhina Islame} Empty7%Pulë e mbushur {Kuzhina Islame} Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Pulë e mbushur {Kuzhina Islame} Empty7%Pulë e mbushur {Kuzhina Islame} Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Pulë e mbushur {Kuzhina Islame} Empty37%Pulë e mbushur {Kuzhina Islame} Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3007 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri tukuluki

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Pulë e mbushur {Kuzhina Islame}

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Pulë e mbushur {Kuzhina Islame} Empty
28042010
MesazhPulë e mbushur {Kuzhina Islame}

Pulë e mbushur





Pulë e mbushur {Kuzhina Islame} Pule_e10
Për 4-5 persona nevoiten:


-Pulë e plotë,
-200 gr hudhër të shtypur me xhenxhefil,
-400 gr qepë të shtypur
-400 gr kos,
-100 gr piper kokërr, fara të thara shege, speca të kuq.


Për mbsuhjen nevoiten:
-500 gr mish pule pa kocka,
-50 gr speca të grirë hollë,
-100 gr xhenxhefil, hudhër të grirë,
100 gr qepë të grirë hollë.

Pregatitja


Zieni mishin e pulës pa kocka dhe coptojeni. Trazojeni me përbërësit e mbushjes dhe mbusheni të gjithë pulën e madhe me të. Trazoni në një tigan të gjithë përbërësit e tjerë, përveç kosit dhe qepës së shtypur dhe thajini ato. Në një tenxhere , nxehni 800 nl vaj. Zhysni pulën e mbushur dhe lëreni të skuqet . Shtojeni pulës qepën e shtypur dhe kosin. Pas 2-3 minutash, shtoni përbërësit e tharë. Lërëni në zjarr të ulët për 90 minuta dhe duke i trazuar herë pas here. Pula është gati për t`u servirur.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Pulë e mbushur {Kuzhina Islame} 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

Pulë e mbushur {Kuzhina Islame} :: Komentet

No Comment.
 

Pulë e mbushur {Kuzhina Islame}

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Kuzhina Islame-
Kërce tek: