islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
20 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 20 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE Empty20%[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE Empty7%[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE Empty7%[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE Empty7%[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE Empty7%[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE Empty7%[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE Empty7%[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE Empty37%[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE Empty
08062014
Mesazh[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE

[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE (u176u)musaka-me-mish-te-bluar-638x425Perberesit

 • 500 gr mish te bluar
 • 2 qepe
 • 2+2 luge vaj
 • 2 gota uje
 • 1 luge mëlmesa(vegete)
 • ½ luge biber
 • 6 ve te ziera +nji ve te tere
 • 1 luge miell
 • 200 ml qumësht
 • 100 gr djath

Grihet imet qepa dhe i shtohet mëlmesa dhe nje luge vaj dhe nje gote uje dhe lihet te ziej derisa te avulloj uji. Pastaj shtohet mishi dhe biberi dhe nje gote uje dhe lihet te zihet prapa derisa uji te shteroj dhe ne fund kur te shteroi uji i shtohet nje ve e tere dhe përzihet masa qe te behet me kompakte. Preferohet te behet ne tepsi xhami te qendrushme ndaj zjarri. Lyhet tepsia me vaj dhe renditen vezet e ziera te ndara ne dysh nga ana e ndare te jete poshte dhe mbi te qitet masa me mish dhe dhe salca e pergaditur nga dy luge vaj te nxehte,te ciles  i shtohet nji luge  miell dhe e perziejme pak dhe i shtojme qumështin .Salcen e qesim parmbi mish dhe mbi te djath ne rende dhe piqet afro nje ore ne temp. 180 0C.Ju befte m ire./mesazh.com.

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE :: Komentet

No Comment.
 

[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Kuzhina Islame-
Kërce tek: