islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
16 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 16 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz Empty20%Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz Empty7%Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz Empty7%Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz Empty7%Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz Empty7%Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz Empty7%Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz Empty7%Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz Empty37%Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3007 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri tukuluki

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz Empty
17022011
MesazhKuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz

Cito :
Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz Pictur11


Kuzhinë: Mish I bardhë me
majdanoz


Përbërësit:


·
1 kg copa mishi të bardhë


·
4 lugë vaj ulliri


·
2 thelbinj hudhër të grirë


·
2 lugë majdanoz I grirë


·
Piper I bluar dhe e I freskët


·
Kripë


·
1 gotë qumësht


·
½ gotë lëng mishi ose koncetrat


Kontrolloni që mishit ë mos ketë dhjamra. Në një tenxhere të lartë , nxehni vajin dhe fërgoni në zjarr të avasht hudhrën dhe majdanozin. Shtoni mishin dhe zieni me lëngun që do të lëshojë vetë, kur lëngu të jetë mpiksur, spërkateni me piper të freskët, hidhni kripë dhe mbulojeni me qumsht dhe lëng mishi. Copat e mishit nuk duhet të mbulohen krejtësisht nga lëngu I vet. Mbulojeni pjesërisht me kapak dhe zieni në zjarr të ngadaltë duke e përzier shpesh, sepse qumshti tenton të ngjitet deri sa salca të mpikset e tëra dhe të formohet një krem i dentur. Shërbeji të nxehtë në një pjatë me bizele me hudhër dhe majdanoz.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz :: Komentet

Burim-Sherifi
Re: Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz
Mesazh prej Thu 17 Feb 2011 - 11:28 nga Burim-Sherifi
emmmmmmmmm q ma konda ket specialitet,admin ,allahu te shperblefte per ket udhzim
Admin
Re: Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz
Mesazh prej Thu 17 Feb 2011 - 11:30 nga Admin
amiin amiin ene mue vallah haj si ta pregatiti do te sjelli pak qe ta shijojsh pak hhehe.
Haj selamu alejkum.
 

Kuzhinë: Mish I bardhë me majdanoz

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Kuzhina Islame-
Kërce tek: