islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
[Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
[Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
[Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
18 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 18 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
[Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë Empty20%[Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
[Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë Empty7%[Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
[Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë Empty7%[Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
[Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë Empty7%[Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
[Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë Empty7%[Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
[Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë Empty7%[Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
[Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë Empty7%[Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
[Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë Empty37%[Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë Empty
14102019
Mesazh[Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë

[Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë 20191010 Çmimi Nobel për Ekonominë për vitin 2019 i është dhënë Abhijit Banerjee, Esther Duflo dhe Michael Kremer.
Tre ekonomistët kanë marrë çmimin e rëndësishëm për qasjen e tyre në luftën kundër varfërisë globale që bazohej në eksperimente të krijuara me kujdes që kërkonin përgjigje për pyetje specifike të politikave botërore.
“Fituesit e këtij viti kanë prezantuar një qasje të re për të marrë përgjigje të besueshme në lidhje me mënyrat më të mira për të luftuar varfërinë globale,” thanë organizatorët në një deklaratë./Opinion.al

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

[Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë :: Komentet

No Comment.
 

[Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: