islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Kur`an EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Kur`an EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Kur`an EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Kur`an EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Kur`an EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Kur`an EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Kur`an EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Kur`an EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Kur`an EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Kur`an EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Kur`an EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Kur`an EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Kur`an EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Kur`an EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Kur`an EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Kur`an EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Kur`an EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Kur`an EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Kur`an EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Kur`an EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Kur`an EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Kur`an EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Kur`an EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Kur`an EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Kur`an EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Kur`an EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Kur`an EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Kur`an EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Kur`an EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Kur`an EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Kur`an EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Kur`an EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Kur`an EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Kur`an EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Kur`an EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Kur`an EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Kur`an EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Kur`an EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Kur`an EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Kur`an EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
16 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 16 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Kur`an Empty20%Kur`an Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Kur`an Empty7%Kur`an Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Kur`an Empty7%Kur`an Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Kur`an Empty7%Kur`an Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Kur`an Empty7%Kur`an Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Kur`an Empty7%Kur`an Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Kur`an Empty7%Kur`an Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Kur`an Empty37%Kur`an Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3007 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri tukuluki

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Shiko mesazhet pa përgjigje
 

Kur`an

 
TematMesazhet
Mesazhi i fundit
Asnjë mesazh i ri

Ajetet e DitesModeratorët: Moderator/e, S.Moderator
150250
Kur`an Islami12Ajeti I di...
Wed 20 Mar 2019 - 21:51
Admin Shiko mesazhin e fundit
Kur`an Empty
 Temat  Përgjigjet  Autori  Shikime  Mesazhi i fundit 
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin363
Kur`an Islami12prej Mon 11 Mar 2019 - 20:45
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 2mujo0071261
Kur`an 3762-58prej Tue 26 Feb 2019 - 3:56
gazilodra81 Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin1469
Kur`an Islami12prej Tue 26 Jun 2012 - 13:31
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin1677
Kur`an Islami12prej Sun 20 May 2012 - 10:02
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin829
Kur`an Islami12prej Mon 9 Apr 2012 - 19:11
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 1Shemsi1710
Kur`an Allahm12prej Sat 1 Oct 2011 - 11:30
besiminezemer Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin1823
Kur`an Islami12prej Mon 22 Aug 2011 - 17:13
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin1862
Kur`an Islami12prej Wed 20 Jul 2011 - 23:04
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 1muslimanja1601
Kur`an 1178-99prej Thu 14 Jul 2011 - 19:04
Jasemina Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin2258
Kur`an Islami12prej Mon 27 Jun 2011 - 10:03
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riE re 15Bona5925
Kur`an 227-23prej Wed 15 Dec 2010 - 2:11
Bona Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riKuran 0Burim-Sherifi3171
Kur`an Islami10prej Wed 10 Nov 2010 - 22:24
Burim-Sherifi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riKuran 0Admin1864
Kur`an Islami12prej Wed 20 Oct 2010 - 13:54
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault
Themeli kryesor i Kur`anit
 
0REJHANA-ENSAR2773
Kur`an 1-11prej Fri 8 Oct 2010 - 22:13
REJHANA-ENSAR Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Burim-Sherifi3800
Kur`an Islami10prej Tue 31 Aug 2010 - 5:24
Burim-Sherifi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault
Kënaqu Me Kur'an
 
2REJHANA-ENSAR2072
Kur`an 1-11prej Sun 22 Aug 2010 - 5:34
REJHANA-ENSAR Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Gast2008
Kur`an Jj10prej Tue 3 Aug 2010 - 12:16
Gast Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Gast2119
Kur`an Jj10prej Tue 3 Aug 2010 - 12:15
Gast Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Gast2039
Kur`an Jj10prej Tue 3 Aug 2010 - 12:13
Gast Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Gast1944
Kur`an Jj10prej Tue 3 Aug 2010 - 12:12
Gast Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Gast2156
Kur`an Jj10prej Tue 3 Aug 2010 - 12:10
Gast Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin2092
Kur`an Islami12prej Fri 25 Jun 2010 - 1:13
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Burim-Sherifi2899
Kur`an Islami10prej Sat 19 Jun 2010 - 21:10
Burim-Sherifi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault
Temë mbi Kuranin
 
0Admin2699
Kur`an Islami12prej Fri 18 Jun 2010 - 16:54
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0ummAmr5422
Kur`an 171-56prej Tue 8 Jun 2010 - 11:48
ummAmr Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Bona2752
Kur`an 227-23prej Fri 28 May 2010 - 11:19
Bona Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0ummAmr5249
Kur`an 171-56prej Thu 13 May 2010 - 14:46
ummAmr Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0ummAmr2379
Kur`an 171-56prej Sat 24 Apr 2010 - 17:16
ummAmr Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault
Vlera e KURANIT
 
0ummAmr3120
Kur`an 171-56prej Tue 20 Apr 2010 - 14:54
ummAmr Shiko mesazhin e fundit
 Mbrapsht në krye 
Përdoruesit që po shfletojnë forumin: Asnjë
Moderatorët:Moderator/e, S.Moderator
Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund të krijoni tema të reja në këtë forum
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
-
Kërce tek:  
Mesazhe të reja Mesazhe të reja
Mesazhe të reja [ Popular ] Mesazhe të reja [ Popular ]
Mesazhe të reja [ Locked ] Mesazhe të reja [ Locked ]
Asnjë mesazh i ri Asnjë mesazh i ri
Asnjë mesazh i ri [ Popular ] Asnjë mesazh i ri [ Popular ]
Asnjë mesazh i ri [ Locked ] Asnjë mesazh i ri [ Locked ]
Shume i mire Shume i mire
Palidhje Palidhje
I mire I mire