islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Shendeti...
namazi - Kërko EmptyThu 17 Jun 2021 - 19:40 nga Admin

» Tregim islam: "Buri dhe Bajgat e miligonave"
namazi - Kërko EmptyThu 17 Jun 2021 - 19:38 nga Admin

» Allahu na bekoft martesat tona
namazi - Kërko EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
namazi - Kërko EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
namazi - Kërko EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
namazi - Kërko EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
namazi - Kërko EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
namazi - Kërko EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
namazi - Kërko EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
namazi - Kërko EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
namazi - Kërko EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
namazi - Kërko EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
namazi - Kërko EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
namazi - Kërko EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
namazi - Kërko EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
namazi - Kërko EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
namazi - Kërko EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
namazi - Kërko EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
namazi - Kërko EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
namazi - Kërko EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
namazi - Kërko EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
namazi - Kërko EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
namazi - Kërko EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
namazi - Kërko EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
namazi - Kërko EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
namazi - Kërko EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
namazi - Kërko EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
namazi - Kërko EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
namazi - Kërko EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
namazi - Kërko EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
namazi - Kërko EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
namazi - Kërko EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
namazi - Kërko EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
namazi - Kërko EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
namazi - Kërko EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
namazi - Kërko EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
namazi - Kërko EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
namazi - Kërko EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
namazi - Kërko EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
namazi - Kërko EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
7 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 7 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
namazi - Kërko Empty96%namazi - Kërko Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
namazi - Kërko Empty0%namazi - Kërko Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
namazi - Kërko Empty0%namazi - Kërko Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
namazi - Kërko Empty0%namazi - Kërko Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
namazi - Kërko Empty1%namazi - Kërko Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
namazi - Kërko Empty2%namazi - Kërko Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3019 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri kize

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24258 artikuj v 13412 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Search found 62 matches for namazi

   Temat  Search in  Përgjigjet  Autori  Shikime  Mesazhi i fundit 
Asnjë mesazh i ridefault

  Namazi është miraxhi i besimtarit


Namazi1Admin1103Tue 2 Apr 2019 - 21:29
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  (Temë Islame) NamaziNamazi “Kërkoni ndihme me durim e namaz”(Kur’an)


Tema Islame0Admin776Mon 25 Feb 2019 - 18:50
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Tregim] Namazi me dy lloj abdese!


Tregime Islame0Admin1236Sun 19 Oct 2014 - 21:50
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Mozaik] Namazi i parë në Qipron Jugore pas 40 viteve


Mozaik0Admin996Fri 26 Sep 2014 - 23:26
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Tregim islam] Namazi na ndryshon neve, e ne pastaj e ndryshojmë botën!


Tregime Islame0Admin1324Sun 8 Jun 2014 - 16:30
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riLajme

  [Lajmet Ditore] Falet namazi i sabahut në xhaminë Aja Sofja


Lajmet Ditore0Admin789Sun 1 Jun 2014 - 17:23
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Pytje hoxhes ...Namazi i vitrit ..


Pyete Hoxhen1rezarta1202Sat 15 Mar 2014 - 13:16
Mr.Uzeir-Ibrahimi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  namazi i udhtarit


Pyete Hoxhen1motra muslimane1490Wed 5 Mar 2014 - 18:12
Mr.Uzeir-Ibrahimi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riLajme

  [Lajmet Ditore] Arabi Saudite, policia edukative mund të largojë rregullat për kohë të namazi


Lajmet Ditore0Admin808Wed 1 Jan 2014 - 15:49
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Namazi ...gjeja e par qe njeriu do te merret ne llogari ne diten e gjykimit..


Tema Islame0rezarta851Sun 8 Dec 2013 - 15:31
rezarta Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Lajmet Ditore]Egjipt, namazi i Bajramit në Sheshin Tahrir


Lajmet Ditore0Admin738Sat 12 Oct 2013 - 23:51
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Egjipt: Namazi i Teravive ne sheshin Rabia el Adewije


Ramazani nëpër Botë0Admin1109Thu 25 Jul 2013 - 18:06
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Namazi i teravive


Temat e Rmazanit0Admin851Fri 12 Jul 2013 - 19:22
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Pyetje hoxhes ...namazi i taravive


Pyete Hoxhen1rezarta1638Fri 5 Jul 2013 - 19:52
Mr.Uzeir-Ibrahimi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riaktuale

  Namazi i përbashkët i futbollistëve të Libisë para ndeshjes


Aktualitete0Admin652Tue 25 Jun 2013 - 21:58
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Pyetje hoxhes ,namazi i sabahut


Pyete Hoxhen1rezarta1453Fri 5 Apr 2013 - 15:33
Mr.Uzeir-Ibrahimi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Pas 90 vitesh falet Namazi i parë në xhaminë Yeni në Selanik


Lajmet Ditore0Admin650Wed 3 Apr 2013 - 0:17
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  namazi i haxhxhet


Pyete Hoxhen4brunhild3179Fri 25 Jan 2013 - 17:44
Mr.Uzeir-Ibrahimi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  namazi i haxhxhet


Pyete Hoxhen1brunhilda2110Wed 19 Dec 2012 - 22:23
Mr.Uzeir-Ibrahimi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Namazi i pendimit dhe pendesës (tevbe)


Namazi1Admin346Fri 28 Sep 2012 - 16:36
memedali.nijazi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Namazi i teravive


Temat e Rmazanit1Admin1590Sun 22 Jul 2012 - 4:22
urtesia Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Namazi i natës


Namazi0Admin287Sat 16 Jun 2012 - 13:57
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Qe 60 Vite Nuk Të Është Pranuar Namazi


Tema Islame0Shemsi1529Wed 23 May 2012 - 21:44
Shemsi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Namazi i sabahut dhe mynafikët


Namazi0Shemsi300Mon 9 Apr 2012 - 0:59
Shemsi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  ****NAMAZI****Dobitë,Dënimet*Çka thotë Allahu xh.sh*Çka thotë Pejgamberi a.s* Si dhe Çka thunë Dijetarët??!!


Namazi0Admin255Sun 18 Mar 2012 - 23:49
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Ja si falet namazi i Vitrit në praktik me video


Namazi1Admin417Sun 18 Mar 2012 - 16:02
Shemsi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  NAMAZI PËR PLOTËSIMIN E DËSHIRAVE (HAXHXHET NAMAZI).


Tema Islame3Mr.Uzeir-Ibrahimi10002Fri 16 Mar 2012 - 23:00
bjanuzi1302 Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Shiko sa të merr kohë namazi në ditë!


Tema Islame1Shemsi872Sat 11 Feb 2012 - 14:42
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Namazi i Nates


Pyete Hoxhen1vila4670Wed 8 Feb 2012 - 22:58
Mr.Uzeir-Ibrahimi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Namazi i xhumase 03.02.2012 ne Prishtine - Klan Kosova vleresone vet!


Lajmet Ditore0Shemsi758Mon 6 Feb 2012 - 1:01
Shemsi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  I kaloi namazi, e ndëshkoi veten dhe fitoi


Tregime Islame0Shemsi1282Fri 6 Jan 2012 - 3:41
Shemsi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Namazi sabahut mbron zemrën nga sëmundjet


Namazi0Shemsi301Wed 19 Oct 2011 - 0:21
Shemsi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Namazi i Ebu Malekut


Tregime nga hadithet e Muahmemdit a.s0Admin1708Sun 2 Oct 2011 - 15:33
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Namazi, uji i jetës


Namazi1Admin312Sun 2 Oct 2011 - 11:32
besiminezemer Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Namazi është më i mirë se gjumi ( Essalatu hajrun minen-nevm )


Video Projekte0Shemsi347Wed 28 Sep 2011 - 23:25
Shemsi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Muslimanët në Francë Paris: Ndalohet namazi me xhematë në rrugë


Lajmet Ditore0Admin1176Thu 15 Sep 2011 - 23:45
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Si bëhet namazi i pendimit?


Tema0Shemsi2713Sun 28 Aug 2011 - 22:27
Shemsi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Kinezët dhe namazi i sabahut


Kthime në Islam0Admin285Sun 21 Aug 2011 - 11:25
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Mos lejo të humbas namazi i taravisë


Fetfa nga Fikhu0Admin1509Sat 13 Aug 2011 - 16:03
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Namazi i Sabahut..


Namazi0muslimanja613Wed 10 Aug 2011 - 13:33
muslimanja Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Sa rekat i ka namazi i teravisë? Përgjigjet Jakup Hasipi (Allahu e mëshiroft)


Video Ligjerata nga youtue0Admin1740Sat 6 Aug 2011 - 15:52
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Namazi pas imamit i cili i fal shpejt teravit?


Tema0Shemsi1525Mon 1 Aug 2011 - 16:40
Shemsi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Namazi i Teravisë


Ramazani0Admin1679Mon 1 Aug 2011 - 12:25
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Namazi që falet me Imam duhet apo nuk duhet te lexohen suret?!!


Fetfa nga Fikhu0Mr.Uzeir-Ibrahimi2956Fri 4 Feb 2011 - 17:46
Mr.Uzeir-Ibrahimi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  A është gabim namazi i hanefijve?


Fetfa nga Fikhu0Admin1657Fri 28 Jan 2011 - 10:02
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riE re

  ....Namazi....


Namazi9Bona365Thu 20 Jan 2011 - 0:53
Bona Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Kazakistan: Namazi i xhumasë në minus 33 gradë celsius


Lajmet Ditore0Admin1535Wed 12 Jan 2011 - 10:12
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Namazi im namazi im !!!


Tregime islame0Bona2077Thu 30 Dec 2010 - 2:01
Bona Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riIslam

  Falja e namazit ne praktik - per fillestaret


Video Projekte4Vizitor436Sun 21 Nov 2010 - 21:15
Vizitor Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Omeri r.a dhe namazi


Tregime islame0Admin2094Wed 17 Nov 2010 - 10:16
Admin Shiko mesazhin e fundit
Mbrapsht në krye
Faqja 1 e 2Shko tek faqja : 1, 2  Next
Kërce tek: