islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Mjeksia Islame EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Mjeksia Islame EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Mjeksia Islame EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Mjeksia Islame EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Mjeksia Islame EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Mjeksia Islame EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Mjeksia Islame EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Mjeksia Islame EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Mjeksia Islame EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Mjeksia Islame EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Mjeksia Islame EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Mjeksia Islame EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Mjeksia Islame EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Mjeksia Islame EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Mjeksia Islame EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Mjeksia Islame EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Mjeksia Islame EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Mjeksia Islame EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Mjeksia Islame EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Mjeksia Islame EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Mjeksia Islame EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Mjeksia Islame EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Mjeksia Islame EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Mjeksia Islame EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Mjeksia Islame EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Mjeksia Islame EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Mjeksia Islame EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Mjeksia Islame EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Mjeksia Islame EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Mjeksia Islame EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Mjeksia Islame EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Mjeksia Islame EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Mjeksia Islame EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Mjeksia Islame EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Mjeksia Islame EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Mjeksia Islame EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Mjeksia Islame EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Mjeksia Islame EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Mjeksia Islame EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Mjeksia Islame EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
9 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 9 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Mjeksia Islame Empty20%Mjeksia Islame Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Mjeksia Islame Empty7%Mjeksia Islame Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Mjeksia Islame Empty7%Mjeksia Islame Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Mjeksia Islame Empty7%Mjeksia Islame Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Mjeksia Islame Empty7%Mjeksia Islame Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Mjeksia Islame Empty7%Mjeksia Islame Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Mjeksia Islame Empty7%Mjeksia Islame Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Mjeksia Islame Empty37%Mjeksia Islame Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3007 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri tukuluki

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 Temat  Përgjigjet  Autori  Shikime  Mesazhi i fundit 
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin942
Mjeksia Islame Islami12prej Sat 7 Feb 2015 - 20:29
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin1714
Mjeksia Islame Islami12prej Thu 20 Feb 2014 - 17:08
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin1486
Mjeksia Islame Islami12prej Wed 15 Jan 2014 - 22:18
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0rezarta1468
Mjeksia Islame 2943-66prej Thu 10 Oct 2013 - 22:15
rezarta Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin1246
Mjeksia Islame Islami12prej Sun 2 Jun 2013 - 13:15
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin3420
Mjeksia Islame Islami12prej Sun 8 Apr 2012 - 14:48
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 14Bona10015
avatarprej Tue 14 Feb 2012 - 13:35
zejnije sejdija Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault
misvaku
 
0hixhabi2251
avatarprej Sun 23 Oct 2011 - 6:19
hixhabi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin4722
Mjeksia Islame Islami12prej Sat 24 Sep 2011 - 9:14
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin5215
Mjeksia Islame Islami12prej Tue 20 Sep 2011 - 11:31
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin4044
Mjeksia Islame Islami12prej Sun 18 Sep 2011 - 20:21
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 2Vizitor9999
Mjeksia Islame 227-23prej Wed 16 Feb 2011 - 8:38
Bona Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault
Lengu dhe Caji i Aloe Vera
 
1toleranca7307
Mjeksia Islame 1139-29prej Mon 7 Feb 2011 - 22:11
toleranca Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0mekja2538
Mjeksia Islame Avatar10prej Fri 28 Jan 2011 - 0:59
mekja Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0mekja4066
Mjeksia Islame Avatar10prej Sat 1 Jan 2011 - 0:50
mekja Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Mr.Uzeir-Ibrahimi2556
Mjeksia Islame 56-31prej Tue 28 Dec 2010 - 22:19
Mr.Uzeir-Ibrahimi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 1Admin5984
Mjeksia Islame Jj10prej Mon 20 Dec 2010 - 8:27
Vizitor Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin3474
Mjeksia Islame Islami12prej Mon 29 Nov 2010 - 10:44
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 1Vizitor4212
Mjeksia Islame 227-23prej Sun 28 Nov 2010 - 8:16
Bona Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault
E marrun në librin e Xhelaludin Abdurrahman es-Sujuti:Mjekësia e Muhammdedit s.a.v.s
 
0behari4157
avatarprej Mon 7 Jun 2010 - 13:42
behari Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault
E marrun në librin e Xhelaludin Abdurrahman es-Sujuti:Mjekësia e Muhammdedit s.a.v.s
 
0behari4872
avatarprej Mon 7 Jun 2010 - 12:36
behari Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Bona5414
Mjeksia Islame 227-23prej Sat 29 May 2010 - 18:01
Bona Shiko mesazhin e fundit
Forumi është kycur. Postimi dhe modifikimi i mesazheve nuk lejohetdefault 5Vizitor10006
Mjeksia Islame 252-47prej Mon 17 May 2010 - 17:22
Albi-ibro Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin4057
Mjeksia Islame Islami12prej Fri 14 May 2010 - 23:55
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault
Islami qe moti eshte mar me kete lemi
 
0Admin2290
Mjeksia Islame Islami12prej Thu 22 Apr 2010 - 0:23
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin7015
Mjeksia Islame Islami12prej Sun 18 Apr 2010 - 0:23
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Vizitor3868
Mjeksia Islame Jj10prej Sat 9 Jan 2010 - 1:08
Vizitor Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Vizitor2918
Mjeksia Islame Jj10prej Wed 23 Dec 2009 - 2:01
Vizitor Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 1Vizitor7072
Mjeksia Islame Jj10prej Wed 23 Dec 2009 - 1:59
Vizitor Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Vizitor3547
Mjeksia Islame Jj10prej Wed 23 Dec 2009 - 1:56
Vizitor Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Vizitor4560
Mjeksia Islame Jj10prej Wed 23 Dec 2009 - 1:53
Vizitor Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 1Vizitor10008
Mjeksia Islame Jj10prej Wed 23 Dec 2009 - 1:50
Vizitor Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Vizitor4750
Mjeksia Islame Jj10prej Wed 23 Dec 2009 - 1:46
Vizitor Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Vizitor3589
Mjeksia Islame Jj10prej Fri 11 Dec 2009 - 8:54
Vizitor Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Vizitor4111
Mjeksia Islame Jj10prej Fri 11 Dec 2009 - 8:51
Vizitor Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Vizitor8026
Mjeksia Islame Jj10prej Thu 10 Dec 2009 - 9:33
Vizitor Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Vizitor6927
Mjeksia Islame Jj10prej Thu 10 Dec 2009 - 9:31
Vizitor Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Vizitor3838
Mjeksia Islame Jj10prej Thu 10 Dec 2009 - 9:22
Vizitor Shiko mesazhin e fundit
 Mbrapsht në krye 
Përdoruesit që po shfletojnë forumin: Asnjë
Moderatorët:Moderator/e, S.Moderator
Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund të krijoni tema të reja në këtë forum
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
-
Kërce tek:  
Mesazhe të reja Mesazhe të reja
Mesazhe të reja [ Popular ] Mesazhe të reja [ Popular ]
Mesazhe të reja [ Locked ] Mesazhe të reja [ Locked ]
Asnjë mesazh i ri Asnjë mesazh i ri
Asnjë mesazh i ri [ Popular ] Asnjë mesazh i ri [ Popular ]
Asnjë mesazh i ri [ Locked ] Asnjë mesazh i ri [ Locked ]
Shume i mire Shume i mire
Palidhje Palidhje
I mire I mire