islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Hudbe Islame EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Hudbe Islame EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Hudbe Islame EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Hudbe Islame EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Hudbe Islame EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Hudbe Islame EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Hudbe Islame EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Hudbe Islame EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Hudbe Islame EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Hudbe Islame EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Hudbe Islame EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Hudbe Islame EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Hudbe Islame EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Hudbe Islame EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Hudbe Islame EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Hudbe Islame EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Hudbe Islame EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Hudbe Islame EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Hudbe Islame EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Hudbe Islame EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Hudbe Islame EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Hudbe Islame EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Hudbe Islame EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Hudbe Islame EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Hudbe Islame EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Hudbe Islame EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Hudbe Islame EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Hudbe Islame EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Hudbe Islame EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Hudbe Islame EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Hudbe Islame EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Hudbe Islame EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Hudbe Islame EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Hudbe Islame EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Hudbe Islame EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Hudbe Islame EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Hudbe Islame EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Hudbe Islame EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Hudbe Islame EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Hudbe Islame EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
15 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 15 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Hudbe Islame Empty20%Hudbe Islame Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Hudbe Islame Empty7%Hudbe Islame Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Hudbe Islame Empty7%Hudbe Islame Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Hudbe Islame Empty7%Hudbe Islame Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Hudbe Islame Empty7%Hudbe Islame Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Hudbe Islame Empty7%Hudbe Islame Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Hudbe Islame Empty7%Hudbe Islame Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Hudbe Islame Empty37%Hudbe Islame Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3007 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri tukuluki

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 Temat  Përgjigjet  Autori  Shikime  Mesazhi i fundit 
Asnjë mesazh i ridefault 0Mr.Uzeir-Ibrahimi1793
Hudbe Islame 56-31prej Sat 26 Nov 2011 - 21:56
Mr.Uzeir-Ibrahimi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0mergimzm1474
avatarprej Sat 19 Nov 2011 - 13:10
mergimzm Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0mergimzm1713
avatarprej Sat 19 Nov 2011 - 13:07
mergimzm Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0AFET BEADINI2763
Hudbe Islame Islami12prej Mon 31 Oct 2011 - 8:01
AFET BEADINI Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin1604
Hudbe Islame Islami12prej Sat 30 Jul 2011 - 10:24
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riHudbe 0Admin1701
Hudbe Islame Islami12prej Sat 23 Jul 2011 - 12:33
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riHudbe 0Admin1709
Hudbe Islame Islami12prej Sat 25 Jun 2011 - 10:10
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0AFET BEADINI4951
Hudbe Islame Islami12prej Sat 18 Jun 2011 - 11:51
AFET BEADINI Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riHudbe 0AFET BEADINI1684
Hudbe Islame Islami12prej Fri 10 Jun 2011 - 20:01
AFET BEADINI Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riHudbe 0AFET BEADINI2183
Hudbe Islame Islami12prej Wed 8 Jun 2011 - 10:23
AFET BEADINI Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riHudbe 0AFET BEADINI1828
Hudbe Islame Islami12prej Thu 2 Jun 2011 - 9:32
AFET BEADINI Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riHudbe 0AFET BEADINI1929
Hudbe Islame Islami12prej Fri 20 May 2011 - 12:11
AFET BEADINI Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riHudbe 0AFET BEADINI2899
Hudbe Islame Islami12prej Sat 30 Apr 2011 - 9:44
AFET BEADINI Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riHudbe 0AFET BEADINI2026
Hudbe Islame Islami12prej Fri 22 Apr 2011 - 12:06
AFET BEADINI Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riHudbe 0AFET BEADINI2508
Hudbe Islame Islami12prej Fri 15 Apr 2011 - 12:44
AFET BEADINI Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riHudbe
vazhdon inshalla javwn e ardhshme
 
0AFET BEADINI2297
Hudbe Islame Islami12prej Fri 8 Apr 2011 - 11:53
AFET BEADINI Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riHudbe 0AFET BEADINI2440
Hudbe Islame Islami12prej Sat 2 Apr 2011 - 11:46
AFET BEADINI Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riHudbe
Vazhdimi I hudbes
 
0AFET BEADINI2086
Hudbe Islame Islami12prej Mon 28 Mar 2011 - 12:03
AFET BEADINI Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Burim-Sherifi1594
Hudbe Islame Islami10prej Sun 20 Mar 2011 - 12:02
Burim-Sherifi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riHudbe
vazhdonë
 
0AFET BEADINI1937
Hudbe Islame Islami12prej Fri 18 Mar 2011 - 15:09
AFET BEADINI Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riHudbe 0AFET BEADINI2845
Hudbe Islame Islami12prej Fri 11 Mar 2011 - 10:08
AFET BEADINI Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Mr.Uzeir-Ibrahimi2565
Hudbe Islame 56-31prej Fri 4 Mar 2011 - 18:42
Mr.Uzeir-Ibrahimi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riHudbe 0AFET BEADINI1686
Hudbe Islame Islami12prej Fri 4 Mar 2011 - 10:19
AFET BEADINI Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0xhamia1933
Hudbe Islame Jj10prej Fri 4 Mar 2011 - 10:18
xhamia Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riHudbe 0AFET BEADINI2010
Hudbe Islame Islami12prej Fri 25 Feb 2011 - 11:22
AFET BEADINI Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 3Mr.Uzeir-Ibrahimi2683
Hudbe Islame 56-31prej Sat 12 Feb 2011 - 13:37
Mr.Uzeir-Ibrahimi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riHudbe
Detyr E CDO muslimanit eshte qe preJ kesaj bote te marr vetem te merin dhe ate qe eshte positive
 
0AFET BEADINI1691
Hudbe Islame Islami12prej Fri 11 Feb 2011 - 14:26
AFET BEADINI Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riHudbe
Ç’është magjia Si te ruhemi prej magjisë.
 
1AFET BEADINI9999
Hudbe Islame Islami12prej Sat 15 Jan 2011 - 11:23
Admin Shiko mesazhin e fundit
 Mbrapsht në krye 
Përdoruesit që po shfletojnë forumin: Asnjë
Moderatorët:Asnjë
Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund të krijoni tema të reja në këtë forum
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
-
Kërce tek:  
Mesazhe të reja Mesazhe të reja
Mesazhe të reja [ Popular ] Mesazhe të reja [ Popular ]
Mesazhe të reja [ Locked ] Mesazhe të reja [ Locked ]
Asnjë mesazh i ri Asnjë mesazh i ri
Asnjë mesazh i ri [ Popular ] Asnjë mesazh i ri [ Popular ]
Asnjë mesazh i ri [ Locked ] Asnjë mesazh i ri [ Locked ]
Shume i mire Shume i mire
Palidhje Palidhje
I mire I mire